Ttec BT535 Makaron Kulaklık

ttec_bt_kulaklik_makaron (3)Ttec BT535 makaron kulaklık, diğer bluetooth kulaklıklara göre, makaronu özelliği ile dikkatlerinizi çekecektir.

Ttec BT 535 gizlenebilir bir mekanizmaya sahip kablosu daha rahat bir kullanım sağlayabiliyor. Aynı anda iki farklı cihazla eşleşebilen Ttec BT 535 Bluetooth kulaklığımız direk kulağa asılmak yerine bir kablo ile yakanızda durabiliyor.

Araç kullanırken, yolda yürürken, elleriniz doluyken veya dikkat kesilmeniz gereken birçok durumda bluetooth kulaklık kullanırız. Hele ki sürücüler için vazgeçilmez bir araç olarak görülebilir.

Cep telefonu ile araç kullananları da hiç anlamam ama!

Dikkat dağıtan en büyük sorun cep telefonu ile araba kullanmak. Tabi ki beraberinde kazaları da getirebiliyor. Bu tarz durumlarda genelde bluetooth bir kulaklık kullanırız. Öylece kulağımıza astığımız BT çözümleri de kulağınızda pek hoş durmayabilir. İlk nesil BT kulaklıkları hatırlıyorum da resmen kulağımızda kütle gibi durmaktaydılar. Kendimi bazen robot gibi hissederdim.

Neyse ki teknoloji gelişiyor…

Gerçi ben BT ile dahi olsa araç kullanan hiç kimsenin cep telefonu kullanmasını doğru bulmuyorum. Sonuçta kulağımızda yaptığımız muhabbet, iş gibi durumlar dikkatimizi dağıtıyor. Hele ki yüksek hızda araç kullanıyorsanız, trafikte seyrediyorsanız,  BT kulaklık dahi olsa dikkatiniz dağılıp kaza yapabilirsiniz.

BT kulaklıklar uzun bir süredir, kablolu olarak üretiliyor. Yakanıza BT kulaklığı takıp, üzerindeki kısa kablosu ile kulaklığı kulağınıza uzatabiliyorsunuz.

TTec’in avantajı da burada görülüyor. Çok uzun olmasa da kablo kablodur, arada canınızı sıkabilir. BT’yi bir kenara koyarken sarkan kablosu da pek hoş bir görüntü vermiyor. Ttec BT 535’in makaron gövdesi sayesinde kulaklığı, kullanmadığınız zaman kablosu gövdesine sarılarak gizlenebiliyor.  Bu sayede cihazın taşıması ve kullanımı çok kolay bir hale geliyor.

ttec_bt_kulaklik_makaron (3)   ttec_bt_kulaklik_makaron (2)   ttec_bt_kulaklik_makaron (1)

Kabloyu sar derdiniz de yok…

Aynı anda iki Blueotooth cihazı ile eşleşebildiği gibi, toplamda da 7 farklı cihazla eşleşme sağlıyor.  Üzerinde ses açma kapama ve cihazı açma kapama tuşları yer alıyor. Yanında gelen ince uçlu adaptörü ile de şarj edebiliyorsunuz. Güç tuşuna uzun bir süre basılı tutarsanız, eşleşmek için bulunabilir bir hale geldiğinin de altını çizelim.

Ttec BT 535 modeli makaron kulaklığımız 7 saat konuşma, 240 saate kadar da bekleme süresi veriyor.  Bu sayede uzun ömürlü ve uzun yolculuklarınız için ideal bir çözüm olabilir.

Açma kapama tuşu üzerinde bir de led lamba yerleştirilmiş. Bu sayede durum bildirimlerini görebiliyoruz. Açma kapama tuşumuz eşleştirme yapabildiği gibi gelen çağrılara cevap verme, reddetme veya çağrıyı sonlandırma gibi özelliklere de sahip.

ttec_bt_kulaklik_makaron (9)   ttec_bt_kulaklik_makaron (8)   ttec_bt_kulaklik_makaron (7)

Piyasada 90TL civarında satılan Ttec BT 535 üzerindeki büyük tuş sayesinde de kablosunu makaron özelliği ile gövdesine hızlıca sarıyor ve gizleyebiliyor. Yalnız stereo olmadığını altını çizmek istiyorum. Bazı cihazlarda BT ile müzik dinleyen arkadaşlar önce bir deneme yapsınlar. Çünkü bazı cep telefonunda stereo özelliği olmayan BT kulaklıklarla müzik dinleyemiyorsunuz.

ttec_bt_kulaklik_makaron (6)   ttec_bt_kulaklik_makaron (5)  ttec_bt_kulaklik_makaron (4)

“Ttec BT535 Makaron Kulaklık” üzerine 2 yorum

Yorum yapın