TTNet ADSL Tarifeleri Değişiyor..!

BTK yeni DSL tarifelerini kamuoyuna açtı.  http://www.btk.gov.tr/adresinde “Türk Telekom’un Referans Al-Sat Yöntemiyle xDSL Toptan Satış Teklifi ve Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi kapsamında yer alan DSL tarifelerinde; 50, 100 Mbit/s gibi yeni hızların ve yeni kotalı paketlerin eklendiği, mevcut bazı paketlerde yapısal değişiklikler öngören ve bazı paketlerde de indirim yapılmasını içeren tarife teklifine ilişkin kamuoyu görüşü alınması” başlığı ile göreceğiniz olan PDF dosyası içerisinde yapılacak olan değişiklikler belirtilip Görüş Bildirim Formu ile kamuoyuna sunulmuş durumda.

Ben formu doldurup [email protected], [email protected] adreslerine görüş bildirdim. Siz de görüşlerinizi ilgili mail adreslerine bildirirseniz daha sağlıklı sonuçlar alınabilir.

Bunun yanı sıra tüm “Limitsiz” tarifeler tarihe karışıyor. Yeni abone alınmayacak. Mevcut aboneler devam edecek. 8Mbit’e kadar olan limizsiz tarifeler (adil kullanım limitli) 8 Mbit’e kadar limitsiz yani 25GB adil kullanım limiti olan paket ile değiştirilecek. 8 Mbps’e kadar 15 GB paketinde yer alan müşterilerin hepsi  8Mbit Limitsiz (25GB Adil kullanım limitli) olarak değiştirilecek..!

Küçük bir dipnot dikkatimi çekti. “Adil kullanım noktası (AKN) olan paketlerde kullanıcıların hızları AKN noktasına geldiğinde 1 Mbps’e indirilecektir” Yani 512’ye değil de artık limiti aşarsak 1Mbit’e hızımız düşürülecek. 512 hiç çekilmiyordu zaten 1Mbit yinede ay sonuna kadar idare eder :)

Fiyatlarda ise indirim olacağını söylenilmekte. Henüz net olaran ne kadar fiyat indirileceğini ve paket fiyatlarını tam olarak bilmiyorum ama malesef ki hayatımızdaki “Limitsiz” kavramı BTK tarafından siliniyor..!

Yeni olarak 8Mbit ‘in 100GB adil kullanım limitli paketini görebilmekteyiz.  Bunun yanı sıra  16 Mbit/sn‘ye kadar Limitsiz (50 GB Limitli) – 32 Mbit/sn‘ye kadar* Limitsiz (50 GB Limitli) – 50 Mbit/sn‘ye kadar* Limitsiz (100 GB Limitli) 100 Mbit/sn‘ye kadar* Limitsiz (100 GB Limitli) paketler eklenmiş durumda.

İyi güzel de bazı abonelere 8Mbit bile internet bağlantısı veremeyen TTNet bu sefer nasıl insanlara bu yüksek hızları verecek? 8Mbit istiyorum diyorsunuz santral sizi arayıp “Veremiyoruz hattaınız kaldırmıyor 2Mbit verelim” derken 16, 32, 50 ve 100Mbit’in abonelere nasıl verilebileceği benim için ayrı bir merak konusu oldu. Kotalı paketlerde de bazı değişiklikler var. Daha fazla bilgi almak için PDF dosyasını indirip inceleyebilirsiniz.

Neyse en azından iyi birşeyler yapıyorlar… (Bir yandan Adil Kullanım Limiti saçmalığına devam ederek..!)

“TTNet ADSL Tarifeleri Değişiyor..!” üzerine 19 yorum

 1. ben bir internet cafe işleticisiyim.biz bu işten ekmeğimizi çıkarıyoruz.bende 16 mbps ama hiç görmedim 10 nun üzerine çıktığı zor.biz ne yapacağız.en azından ticari limitsiz diye bir tarife koymaları gerekirdi.sadece biz değil onlarca bilgisayar kullanan şirketler var onlar ne yapacak.her bilgisayara bir hatmı çektirecekler.resmen soyuluyoruz.telekomu satanlar rahat uyuyorlardır herhalde.

  Cevapla
 2. PDF dosyasını yükleyemiyorum 404 hatası var…

  Ben en çok kotalıları merak ediyorum nasıl bir değişiklik yaptılar…

  Birde yalın adsl çıkmış TTnet(adslteknikdestek) sayfasında gördüm bununla ilgili özellikle de aylık fiyatla ilgili daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 3. telekomu satanlar da aynı işi yapıyorlardı yani vatandaşın cebine göz dikiyorlardı . değişen birşey yok gene vatandaşın cebinde gözleri.ne yapsakta soysak diye düşünüyorlar.yani eski hamam eski tas.sınırsız diye bir şey kalmamış bana gelen mesajda öle deniyor birde indirimden bahsetmişler o da yalan 49 tl limitsiz paketim ( şimdi limitli olmuş ve 55 tl olmuş ( 54,90 )ben düzledim 55 dedim. gene elleri cebimizde.türk milletinin kaderi bu malesef.devletimiz güçlü lakin vatandasımız fakir.diyecek birsey bulamıyorum.biliyorumki zaten dikkate alan yok bizleri.rabbim tc de yasayan vatandaslarımıza sabır ve güç versin…

  Cevapla
 4. Avrupada Internet ve telefon birlikte hem bizim tarifelerimizden ucuz,hem de daha hizli.
  Ama yorumlarin bazilarina bakiyorum da ..eger yazanlar
  ttnet den degillerse bize hersey müstahak!!!!

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)