Turkcell İnternetin Suyunu Çıkartma İstersen?

Bir iki gündür Twitter ve Facebook’ta dolaşan Turkcell haberini okuduktan sonra dayanamadım yine… Malumunuz Turkcell’i severim. Ülkemizin nadide ve en önemli mobil operatörüdür. Ancak son yıllarda adına yakışmayan adımlar atarak biz teknoloji meraklılarının canını sıkmaya devam ediyor. Hatırlarsanız Turkcell’e son haykırışım ile Yani‘den dert yanmıştım.

Bugün ise farklı bir konuya odaklanıyorum… Yine bir Turkcell Faciası diyerek yazımın sonunda yorumu siz değerli okuyucularıma bırakmak isterim.

Turkcell’e bu aklı kim verdi merak ediyorum?

Yayınlanan haberlerde Turkcell’in akıllı telefonlarda kullanmış olduğumuz Hotspot özelliğine ek ücret getirdiğini görüyoruz. Malumunuz mobil olduk, her yerde İnternete ihtiyaç duyuyoruz ve akıllı telefonlarımızın internet paylaşımı sağlayan hotspot özelliği bu konuda imdadımıza yetişiyor. Kimi zaman acilen e-postalarımıza bakmak, kimi zaman küçük bir dosya göndermek, kimi zaman ise havaalanlarında, kafelerde özgürce ve hackerlara kurban olmadan internet kullanmak için mobil hotspot kullanıyoruz.

Turkcell diyor ki; bundan sonra akıllı telefonlarda mobil internet paketini paylaşanlara ek ücret getiriyoruz! Sanki ceza veriyorlar!

Yahu arkadaşım kafanız mı güzel? Ne içiyorsunuz?

Ben bu internetin parasını veriyor muyum? İstersem kullanırım istersem kullanmam, ben bu internetin parasını veriyorsam istediğim şekilde kullanırım bundan operatöre ne?

Kendinize görev mi çıkarttınız? Yoksam gelirleriniz mi düştü?

15 Ocak 2019 tarihinden sonra mobil hotspot kullananlara aylık olarak 9TL ek ücret talep edilecekmiş. Mobil internet paketimizi hotspot özelliği ile başka cihazlarla paylaşırsak, aylık 9 TL fazladan ücret ödeyeceğiz?

Yahu arkadaşım ekmeğin üstüne mi bastın?

Ne biçim bir uygulama bu? Taş ocağında gece yarısı küfür ederek mi dolaştın? Yerdeki ekmek kırıntılarına mı bastın? Cinlerle arkadaşlık mı kurmak istedin? Evliyaların kabirlerinde içki mi içtin? Böyle bir fikri hangi akla mantığa oturtarak hayata geçiriyorsun? Yoksam gelirleriniz mi düştü? Cebimizde 3 kuruş para var ona mı göz diktiniz?

Mobil Hotspot Paylaşımının size zararı nedir? Kiminle paylaşacağım zaten 5-10 GB kapasitesi var, buna da eşşek yükü ile para ödüyoruz. Starbucks’da millete beleş internet hizmeti mi veriyoruz? Abonelerinin sayısını mı düşürüyor?

Cebimizdeki üç kuruşa göz dikmekten farkı nedir bunun yahu? Biri bana çıksın da koskoca Turkcell’in bu uygulamayı neden hayata geçirmek istediğini söylesin yahu?

Turkcell’den konuyla ilgili olarak abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.

Karşılığında da 2GB internet paketi hediye edeceklermiş. Sanki çocukları şekerle kandırıyorlar! Koskoca Turkcell’i düşürdükleri hale bakın! Arkadaşım dönün bir çevrenize bakın! Bu insanlar neden Hotspot’a ihtiyaç duyuyor?

 • Havaalanı, kafeterya, restoran gibi yerlerde bilgisayarımızı kullanmak zorunda kalıyoruz. Halka açık olan Wifi alanları ise hackerların hedefi haline gelmiş! Mecburen bilgisayarımıza hotspot üzerinden internet vereceğiz.
 • Evde internet kesiliyor, mobil hotspot ile işimize devam ediyoruz.
 • İş yerinde Wifi çekmiyor, mobil hotspot imdadımıza yetişiyor.
 • Bulunduğumuz yerde internet yok, hotspot ile ihtiyacımızı karşılıyoruz.

Siz ne sandınız? Halka açık Wifi noktası haline getirip 10GB’lık paketi sokaktan geçenlere dağıttığımızı mı? Bu saatten sonra Turkcell bu uygulamayı hayata geçirirse güzelim operatörü, ülkemizin nadide markalarından birini rezil etmekten öteye geçemezsiniz. Olsa olsa Yani gibi koskoca Turkcell’in karizmasını çizecek bir uygulama daha eklersiniz tarihinize…

Bir de diğer operatörlere örnek olacağını düşündüğümüz Turkcell; bu saatten sonra olsa olsa Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerden ancak ders alır!

“Turkcell İnternetin Suyunu Çıkartma İstersen?” üzerine 6 yorum

 1. İşte bizim ülkemizin en büyük sorunlarından biri de bu kişi kurum yada kuruluşlar kendilerini vazgeçilmez zannedip istedikdiklerini yapabilecerini düşünüyorlar. Tabi insanları tahahhüt batağına çektikleri için çoğu insan operatör de değiştiremiyor onlarda istediği gibi at koşturuyor. Sizin gibi topluma mâl imiş insanların bu yaraları kaşıması bana umut verdi keşke enerjinin tüm dallarına gelen zamlara da bi el atsanız.

  Yanıtla
 2. Bu uygulamadan vazgeçilmez ise hattımı taşıyacağım hotspot fazla kullandığımdan değil gıcık oldum sadece

  Yanıtla
 3. Turkcell’in de ne olduğunu biliyoruz. Millet bize muhtaç şeklinde davranıyorlar. Superonline dışında hattını kullanmıyorum. Taaa amk zamanında 0534 ile başlaya hat almıştım. Yanı turkcell. Soygunculuktan başka bir işleri yok. Hiçbir yere abonelik başvurusu yapmıyordum, durduk yere şu aboneliğiniz şu güne kadar şu miktara yenilenecektir / güncellenecektir gibi mesajlar geliyordu. Milleti çok iyi soydular ve zenginleştiler. Hatta abd’ye açıldı şrfszler. Neyseki vodafone geldi. Çok şükür kurtulduk turkcelden. Bir müddet vodafone ile kaldım. Sonra onlarda biraz miktar artırımı yaptı. Aveaya geçtim. Sonra yine vodafone ve tekrar avea. Birkaç yıldır aveadayım. Sorun sıkıntı yok. Hotspot, yasak sitelere giriş programı diye biliyorum. Baka uygulama kullanıyorum. Super vpn, gecko vpn gibi.

  Yanıtla
 4. Aslinda bu bi kac yil once de vardi. Tum hatlar hotspot acinca ekstra geciriyordu ve boyle beli bi limiti yoktu. O yuzden faturali hat almiyordum.
  Ama artik hs yapmayan mi kaldi?

  Yanıtla
 5. Çok Güzel Bir Konuya Değişmişsiniz? Turkcell kendini aştı nereden para alacağını şaşırdı bende Türk Telekom geçtim tavsiye ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın