Türkiye’nin tek VoIP Etkinliği “VoIPEXPO” Başlıyor

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen, Türkiye’nin tek Voice Over IP ( VoIP ) etkinliği 23 Mart 2016 tarihinde Koç Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Bilişim sektörünün önde gelen firmalarının katıldığı etkinlikte sektör profesyonelleri, katılımcıları VoIP tabanlı ses sistemleri ve teknolojileri konusunda bilgilendirecek.

VoIP Teknolojileri 4 farklı oturumda Telekom operatörü altyapıları, çağrı merkezi sistemleri, santral sistemleri ve video konferans altyapıları başlıkları ile bilgi işlem uzmanlarına hitap edecek. VoIP teknolojilerinin bugünü, yarını ve VoIP teknolojilerine yatırım fırsatlarının tartışıldığı oturumlarda, alanında önde gelen kurumların kullandığı VoIP uygulamalarına ilişkin başarı hikayeleri de sunulacak.

IP tabanlı ses sistemleri konusunda Türkiye’nin lider firması Empatiq İletişim Teknolojileri’nin ana sponsorluğunda düzenlenen VoIP Expo etkinliği’ne 20’yi aşkın distribütör, Telekom operatörü ve iş ortakları oturumlarda panelist olacak katılacak.

Organizasyon öncesinde etkinlik ile ilgili bilgi veren Empatiq İletişim Teknolojileri Genel Müdürü Aykut Sağlam şunları söyledi. “ Her sektörde faaliyet gösteren firmanın temel ihtiyacı olan VoIP tabanlı ürünlerin, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de kullanımı yaygınlaşıyor. Kurumlar bu ürünlerin sağladığı önemli maliyet avantajlarının bilincideler. Sektörümüzde VoIP teknolojileri konusunda hızlı bir şekilde gelişip güçleniyor. Türkiye bilişim sektöründe sektör spesifik etkinlikler mevcut ancak, VoIP teknolojileri odaklı herhangi bir etkinlik bulunmuyordu. Sektörümüzün, bu alanda uzun yıllardan beri uzmanlaşmış sektör profesyonellerinin biraraya geldiği, VoIP teknolojilerine ilişkin konuların derinlemesine anlatıldığı ve tartışıldığı bir platforma ihtiyacı vardı.

Bu düşünceden yola çıkarak VoIP Expo etkinliğini geçen sene ilk kez düzenledik. Etkinliğimiz sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü. Bu yıl içerisinde aynı Sadece İstanbul’da değil Ankara, İzmir, Gaziantep, Eskisehir gibi şehirlerde düzenlenerek tüm Anadolu’ da bilgi işlem uzmanlarının VoIP sistemleri hakkında bilgilenmesini amaçlıyor. Tüm katılımcılara ve sponsorlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.”

Etkinlik Programı:

09:30- 11.15

Telefon Hizmetleri Servis Sağlayıcılarında VoIP Altyapıları Sippy, Teles, Sangoma, Bringo ve sektörün önde gelen isimlerinden Yasin Kaplan’ın katılımıyla Türkiye’de VoIP servis sağlayıcılarının altyapılarını masaya yatırıyor. Kimler hangi ticari ve özgür yazılım mimarilerini kullanıyor. Telekom operatörlerine faydaları nedir. Yerli yazılımların global telekom operatörleri piyasasında rolü ve şansı var mı?

Panelist Firmalar: Bringo, Sangoma, Sippy, Teles, Yasin Kaplan

11:40 – 13:00

Çağrı Merkezi Hizmetlerinde VoIP Teknolojileri Çağrı Merkezi Altyapıları, kullanıcı problemlerinin yanı sıra değişen müşteri ilişkileri deneyimleri. Sadece telefon ile değil, whatsapp, görüntülü görüşme ve sosyal medyanın müşteri ilişkileri yönetimi ile buluşması gibi başlıkları konuşulacak.

Panelist Firmalar: ININ, Genesys, Voice Telekom, Tegsoft, Jabra, FreePBX

14:00 – 16:00

Santral Sistemlerinin Tümleşik İletişime Dönüşümünde VoIP Microsoft Skype for Business, Grandstream, FreePBX, Sangoma ve Pika firmasından sektör öncülerinden Yusuf Alakavuk’un katılımıyla sistem altyapıları, yeni trendler, entegrasyon çalışmaları, referans projeler ve güvenlik önlemleri hakkında konuşacaklar. Özgür yazılım dünyasının önde gelen oyuncularından FreePBX üzerinde yapılan geliştirmeler ve yerli üreticilere sağlanan fırsatlar

Panelist Firmalar: Granstream, Sangoma, FreePBX, Pika, Microsoft Skype for Business, Verimor

16:30 – 18:00

Video Konferans Altyapılarında VoIP Trendleri Grandstream, Trueconf, Polycom ve Cisco VC ürünleri konusunda yetkin uzmanlar WebRTC, H265, SVC, Opus, Yazılım Tabanlı VC Teknolojileri hakkında söyleşi yapacaklar. Yerel video konferans teknolojileri ürünleri ve global piyasadaki yerleri…

Katılım ve daha fazla bilgi için; www.voipexpo.net

 

Yorum yapın