Twitter Artık Türkçe

Yaklaşık olarak bir saat önce twitter’a Türkçe dil desteği geldiğini öğrendim. Twitter, Türk kullanıcı yoğunluğunu görmüş olsa gerek ki birkaç ay önce Türkçe çeviri için gönüllü bir çeviri bölümü açmıştı. Açıkçası 2-3 saat uğraşmıştım bitirebilmek için.  Neyse bu Türkçe olacağının ilk ipuçlarını verirken bugün şu saatlerde Türkçe dil desteği geldiğini @twitter hesabından duyurdu.

Artık Twitter’da Türkçe olduğuna göre etrafımız Apache dolacak :)

Espiri bir yana dilimize önem verip Türkçe dil desteği sağladıkları için Twitter’a teşekkürlerimi iletirim.  Twitter hesabınızı Türkçe dil seçeneğine ayarlamak için Twitter’da sağ üst kısımdan “Settings” bölümüne geliyoruz. Açılan sayfada “Account” altında “Language” kısmından “Türkçe” seçiyoruz.  Aşağıdan “Save” butonuna bastığımızda bizden ayarları kayıt etmek için Twitter şifremizi isteyecek. Şifremizi girdiğimizde Twitter tamamen Türkçe olacaktır.

Twitter’da beni takip etmek isterseniz  http://www.twitter.com/TEAkolik adresimden takibe alabilirsiniz.

Not: Uzun bir süre kullandıktan sonra Türkçe’ye alışmak zor olacak gibi :)

“Twitter Artık Türkçe” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)