WordPress 3.1.2 Güvenlik Güncellemesi Çıktı.

Birkaç dakika önce WordPress 3.1.2 sürümü çıktı. Bu sürümde bir güvenlik güncellemesi yapıldığı ve şu adresten de görebileceğiniz gibi 3.1.1 üzerindeki bazı hataların düzeltildiği belirtildi. Güvenlik açığı hakkında geniş bir açıklama göremedim. Araştırıp sizlerle daha sonra paylaşmayı planlıyorum. Ne olur ne olmaz ciddi bir durum olabilir. Sizlere tavsiyem yönetim panelinizde sol üst menüdeki “Güncelleme” sekmesi altından güncellemenizi başlatın.

Her zamanki gibi tavsiyem ilk önce FTP ve database yedeğinizi almanızdır. Aksi takdirde güncelleme sırasında bir hata oluşursa sisteminizdeki verileri kaybedebilirsiniz. Geri dönüş çok zor olabilir. Şimdilik sadece İngilizce sürüm aktif durumda. En kısa sürede WordPress Türkiye ekibi Türkçe dil sürümünü aktif edecektir. Güvenlik güncellemesi olması sebebi ile tavsiyem İngilizce de olsa güncellemenizi mutlaka yapınız. Zaten çok bir farkı yok.

Kolay gelsin…

“WordPress 3.1.2 Güvenlik Güncellemesi Çıktı.” üzerine 3 yorum

  1. Biraz özet geçersek;
    Güncelleme ile sitede yazar rütbesi bulunmayan kullanıcıların yazı paneline erişimi ile alakalı açık kapatılmış. Sayfalar için Hızlı Düzenle panelinde oluşabilecek başlık hataları düzenlenmiş. Birden fazla etiket sorgulama ve kullanıcı mesaj sayısı sıralanmasındaki sıkıntılar giderilmeye çalışılmış.

    İlk madde hariç diğerleri pek de önemli değil; ama güncel olmak daima güzeldir. 🙂

    Cevapla
  2. Çok önemli bir güncelleme olmadığını söyleyebilirim. Çıkar çıkmaz güncellemeden kaçınmak lazım. Çünkü oluşabilecek sorunlar bir kaç gün sonra forumlara düşüyor. Ona göre hareket etmek daha iyi. Yedek konusunu zaten söylemişsin o en önemli güvencemiz.

    Cevapla

Yorum yapın