Twitter SSL Desteği Artık Ayarlanabiliyor.

Twitter’a SSL kullanarak https üzerinden ulaşabiliyorduk. Fakat bunu adres satırına https://www.twitter.com yazarak sağlamaktaydık. Uzun bir zamandır SSL desteği vermekteydi. Fakat bunu manuel olarak işliyorduk.  Şimdi ise Twitter’ın ayarlar bölümüne SSL kutucuğu ekleyerek güvenli bağlantı üzerinden bağlanmayı ayarlayabilmekteyiz.

Twitter ayarlarında hesap bilgilerinizin bulunduğu sayfanın en altına bakarsanız  “Always use HTTPS” kutucuğunu göreceksiniz. Bu kutuyu işaretlediğimizda Twitter’a login olduğunuz zaman artık varsayılan olarak SSL üzerinden bağlanmakta. Facebook ve Friendfeed içinde buradan çağrı yapalım varsayılan olarak SSL desteği istiyoruz :)

“Twitter SSL Desteği Artık Ayarlanabiliyor.” üzerine bir yorum

  1. şuanda facebook da https desteği veriyor fakat tam anlamı ile değil. facebook üzerinde birçok uygulama çalıştığı için heryerde destek veremiyor. örnek olarak siz https ile kullandığınızda Dost Kazığı uygulamasını http ye geçmeden kullanamıyorsunuz…

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)