Twitter’da 140 Karakterin Tamamı Yanıtlarda Kullanılabilecek

Hatırlarsanız 140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmemize olanak sağlayacak sistem geliştirmesi üzerinde Twitter’ın çalıştığı duyurulmuştu. Şimdiye kadar bu güncelleme için birkaç çalışma yapıldı ve yeni bir bir güncelleme daha birkaç gün önce karşımıza geldi.

Yeni güncelleme ile artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

Bu değişiklik ile birlikte sohbetler de birkaç farklı şekilde değişti:

  • Yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.
  • “Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.
  • Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.

Bir sohbeti takip etmek artık çok kolay, dolayısıyla konunun ne olduğuna ve sohbeti kimin yaptığına odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak. Güncellemeler, hem sizden gelen geri dönüşlere hem de araştırma ve testlere dayanıyor. Bu yeni özelliği deneyenlerin Twitter’daki konuşmalara daha çok katıldığını görüyoruz.

Twitter kendini geliştirmeye devam ediyor.

Sohbetleri geliştirmek ve Twitter’ın çok daha kolay kullanılmasını sağlayacak yöntemler karşımıza gelmeye devam edecek. Ayrıca yeni güncelleme hem Twitter Desktop hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuluyor. Denemek için uygulamanızı güncelleştirdiğinizden emin olun.

Yorum yapın