Twitter’da Değişim Sürüyor…

Twitter şu sıralar kendini yenilemekle epeyce meşgul görünüyor. En son Facebook’a benzer bir şekilde Profil kapağı resmi ekleme özelliği ve diğer birkaç değişiklikle karşımıza gelmişti. Biraz önce Twitter’ın “Keşfet” bölümünde bir değişiklik fark ettim.

Keşfet bölümü, Twitter üzerinde en çok konuşulan ve paylaşılan haberleri bir arada sunuyordu. Artık, biraz daha kişiselleştirerek, farklı bir tasarımla karşımıza geliyor. Önceleri haberleri ve başlıklarını görmekteydik. Üzerlerine gelip, tıkladığımız zaman ise bu haberleri paylaşanların tweet yorumları görülüyordu. Bu haberin alt kısmından tıklayarak aynı şekilde biz de tweet atabiliyor, kendi görüşlerimizle paylaşabiliyorduk.

Yapılan değişiklikte, popüler haberleri paylaşan kişileri daha da ön plana çıkaracak bir tasarım görmekteyiz. Artık “bu haberi tweetle” yerine direk olarak yanıtla, retweet yap ve favorilere ekleme var. Haberin içeriği ise özeti ve ilgili resmi ile karşımıza geliyor.

Beğendiğimi söylemeliyim, önceleri haberin ne olduğunu tam olarak algılayamıyorduk. Hele ki haber sitesinin, meta etiketleri karmaşık ve alakasız şeylerse hiçbir şekilde olduğu zaman anlamsız şeyler karşımıza gelebiliyordu. Şimdi ise bu karmaşıklık gitmiş. Direk olarak haber özetini ve ilgili resmi görüyoruz. Yalnız bu haberi tweetlemenin kolay yolu da ortadan kalmış oluyor.

Artık haberi paylaşanlar daha da ön planda. Kim bilir belki bu sayede daha büyük takipçi sayılarına ulaşabilirsiniz.  Bakalım Twitter’da önümüzdeki günlerde daha neler neler göreceğiz…

 

Yorum yapın