Twitter’da Takipçi Artırmak İçin Takip Edenler Vol-5

Konumuz Twitter’da takipçi artırmak için takip eden ve sonra kaçanlar! En son olarak Trend Topic Fırsatçıları yazımla sizlere biraz da olsa Twitter’da çakallık yapanları anlatmaya çalıştım. Fırsat buldukça bu tarz yazılarıma devam etmeyi düşünüyorum. Bugün sizlere bahsetmek istediğim bir başka çakallık ise sizi takibe alıp sonra da takibinizden çıkan fırsatçılar…

Bazı Twitter kullanıcıları her ne kadar Twitter kurallarına aykırı da olsa takipçi sayılarını yükseltmek için bu yöntemi kullanmakta. Yaptıkları aslında tam bir aldatmaca.  Pusuya yatmak gibi, önce sizi takibe alıp sonra da beklemeye başlıyorlar.

Ta ki siz unutana kadar…

Sizi takibe alıp pusuya yatan bu fırsatçılar, birkaç gün bekledikten sonra takibinizden çıkarlar. Farkında bile olmazsınız.  Düşünün kullanıcının biri sizi takibe aldı ve 3-5 gün sonra veya 1-2 gün sonra takibinizden çıktı. Hiç aklınıza gelir miydi? Dönüp bakar mısınız? Birçok kullanıcı takibe alındığı kişileri daha sonra kontrol bile etmez…

Amaç mümkün olduğunca fazla kişiyi takibe alıp, kendini takip ettirmekle başlıyor. Siz o kişiyi takibe aldıktan sonra birazcık bekleyip takibinizden çıkıyor. Bu şekilde 100lerce Twitter kullanıcısına bir nevi olta atıp beklemekteler.  Elbette ki sizi takip eden herkesi takibe almak zorunda değilsiniz. Fakat genelde takip edeni takip ederim mantığı güdüldüğü için bu şekilde bir davranış başarıya ulaşabiliyor. Bir de sizi takibe alan kişinin 2-3bin takipçisi varsa ve çok fazla kişiyi takip etmiyorsa ilginizi çekecektir. Egonuz tatmin olacak, muhakkak ki siz de onu takibe alacaksınızdır.

İşte olay burada başlıyor.

Fırsatçı Twitter kullanıcıları bu şekilde birçok kişiye takip isteği gönderip, takibe alınmayı bekler. Ardından da  sizi takip etmeyi bırakır. Bu şekilde belki de binlerce kişinin fırsatçının takipçisi olabiliyor. Zor bir yöntem ama etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Twitter kurallarına aykırı…

Twitter kurallarına göre bu şekilde takipçi toplamak kesinlikle yasak. Eğer ki bu tarz kişilere denk gelirseniz Twitter’a şikayet edin. Twitter bu tarz yöntem kullanıp, takipçi toplamaya çalışan kişileri pek sevmez. Birkaç kişiden bu tarz bir şikayet gelirse o hesabı direk kapatır. Hatta süresiz olarak o hesabı dondurabiliyor.

devamı…

“Twitter’da Takipçi Artırmak İçin Takip Edenler Vol-5” üzerine bir yorum

  1. Anlamıyorum ki şu takip olaylarını…
    Tamamen ego tatmininden başka bir şey değil.

    Ne oluyor yani fazla kişiyi takip etmişin veya fazla kişi seni takip etmiş?

    Yanıtla

Yorum yapın