Twitter’den Yeni Özellik “Yer İşaretleri”

Twitter’ın Yeni Özelliği “Yer İşaretleri” ile Tweet atmak ve kaydetmek artık çok daha kolay!

GIF’lerden yazılara, Tweet dizilerden videolara, ana sayfanızda pek çok farklı içerik bulunabiliyor ve her zaman bu içeriğe o anda bakma fırsatımız olmuyor. Twitter geribildirimler doğrultusunda bu içeriği daha sonrası için kaydetmek istediğimizi görmüş. Hatta daha sonra herkesle paylaşmaya karar verecek olsanız bile, içeriği sadece kendiniz için kaydetmek isteyebilirsiniz.

O zaman, merhaba Twitter Yer İşaretleri!

Bugün, sonradan hızlıca erişebileceğiniz ve kolaylıkla Tweet’leri kaydedebileceğiniz bir özellik olan Yer İşaretlerini hayata geçiyor. Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her Tweet’te bulunacak yeni “paylaş” butonu ile birlikte bir Tweet’i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya koyduğumuzdan, o an veya daha sonrasında Tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.

Nasıl çalışıyor?

Tweet’i yer işaretlerinize eklemek için Tweet’in altındaki paylaş butonuna basın ve “Tweet’i yer işaretlerine ekleyi seçin. Daha sonra bu Tweet’i bulmak için profil butonunuza dokunup aşağıda seçenekler arasında bulunan Yer İşaretlerine girin. Yer işaretlerinizden istediğiniz zaman Tweet silebilirsiniz. Neleri yer işaretlerinize eklediğinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Yer işaretlerinin nasıl kullanıldığını görmek için yardım merkezine girebilirsiniz.

Yer işaretleri insanların Twitter’ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor. Canlı video bulunan bir Tweet’i daha sonra izleyebilir, Tweet dizisini yer işaretlerine ekleyip sonra inceleyebilir ve daha sonra okumak veya paylaşmak için ilginç yazı linklerinin bulunduğu Tweetleri kaydedebilirsiniz.

Yer işaretlerini artık dünyanın her yerinde iOS, Android, Twitter Lite ve mobile.twitter.com’da kullanabilirsiniz. Yer işaretlerini hayata geçirebilmemiz için yaptığınız iş birliği için teşekkürler.

Hadi kolay gelsin…

“Twitter’den Yeni Özellik “Yer İşaretleri”” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba blogunuzu inceledim ve gerçekten çok kaliteli yazılarınız olduğunu gördüm . Ben de bir öğretmen bir anne olarak içerisinde eğitici aktivitelerin bulunduğu bir sayfa açtım . Ancak teknolojiyi kullanma da biraz yeteneksizim sanırım . İnceleyip yol gösterirseniz tavsiyelerde bulunursanız bu doğrultuda ilerlemeye çalışacağım . İlgileriniz için çok teşekkür ederim
  berlin7586.blogspot. de

  Yanıtla
 2. Keyifli ve faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Twitter’in masaüstü uygulaması için de benzer bir özellik var mı acaba?

  Yanıtla
 3. Ben yardım istiyorum.Telefonumun ekranından yanlışlıkla Twittiri kaldırdım.Tekrar yüklemek istiyorum, ama yüklenmiyor.İnternet ve telefonumda sorun yok.

  Yanıtla

Yorum yapın