Ücretsiz Kurumsal Canlı Destek Web Uygulaması @tawktotawk

Arkadaşlar sizlere bir haftadır kullandığım bir canlı destek web uygulamasını tanıtacağım. Zopim ve alternatif uygulamaları kullanmış birisi olarak sizlere TAWK ın inanılmaz iyi kalitede bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Hatta ücretsiz olmayacak kadar iyi olduğu için başlarda inanamayıp canlı destek hizmetinden. Üzümünü yiyin bağını sormayın derdim ama ben bile bu kaliteyi görünce sormadan edemedim merak eden olursa bu cevabı aklında tutabilir.

[mavi] “Bu hizmet ücretsiz olmayacak kadar güzel. Nasıl ücretsiz bunu sağlıyorsunuz?” diye sordum. [/mavi]

[mavi]”Biz bu hizmeti normalde bankalara ve e-ticaret sitelerine sağlayan bir şirketiz. Diğer kurumsal taraftan para kazanıyoruz. TAWK tarafında ise siz gibi kullanıcılardan para almamıza gerek yok.” dediler. Bu cevabı duyunca baya sevindim.[/mavi]

TAWK Hizmetinin Özellikleri

Şimdi TAWK’ın özelliklerinden biraz bahsedeyim ve neden hizmeti bu kadar sevdiğimi sizlerde anlayın.

 • Ücretsiz olması en büyük özelliği diye düşünüyorum. Böyle bir hizmeti normalde Aylık 20 dolardan başlayan fiyatlarda bulursunuz.
 • Çok sitede kullanabilirsiniz.  Sites bölümünden ekleme yapılıp düzenlenebilir.
 • İstediğiniz siteyi ve sayfayı aktif – pasif edebilirsiniz.
 • Sayfalar içinde filtreleme yaparak bölümleri ayırabilirsiniz. örneğin ücretsiz taraf ücretli taraf. Pages diye bir bölüm var. Oradan incelenebilir.
 • Çoklu canlı destek personeli ekleyebilirsiniz. Departman yönetimi yapabilirsiniz.
 • Kısa kodlar ile uzun cümleleri kısa kodlarla yazabilirsiniz. örneğin /selam -> “Selam, Hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?” gibi…
 • Widget kodunuzu ve pencerenizi neredeyse bütün özelliklerini düzenleyebilirsiniz. Renkler, boyutlar ve özellikler..vs
 • Güzel bir istatistik sayfası var. Dashboard kısmından günlük ve geriye dönük istatistikleri görebilirsiniz. Verim arttırmak için elemanları izleyebilirsiniz.
 • Anlık sitede olanları, hangi sayfada olduklarını, eğer veri varsa hangi şehirden girdiklerini. ip adreslerini, hangi işletim sistemi ve tarayıcıdan girdiklerini görebiliyorsunuz.
 • Sohbet kayıtlarını ve geçmiş sohbetleri inceleyebilirsiniz.
 • Kullanıcılar sohbet yaptıktan sonra size like/dislike verebiliyor. Pek kullanan görmedim ama güzel özellik.
 • Mobil kullanım destekli dashboard ve widget responsive destekliyor. Telefon veya Tablet kullanabilirsiniz.
 • ve daha da fazlası….

Bu haliyle bile çok güzel fakat sanki betaymış gibi durmuyorlar. Neredeyse her hafta güncelleme getiriyorlar ve uygulamayı halen geliştiriyorlar.

TAWK alternatif ücretli hizmetleri hiç aratmıyor. Siteler, sayfalar ve widget özelleştirmeleriyle filtreleme yapıp kompleks çözümler bile sunabilirsiniz. Tawk ile ekibiniz ister 1 kişi ister 100 kişi olsun bütün departmanları düşünerek çözüm üretebilirsiniz. WordPress kullanıyorsanız şu eklentisini kullanarak sitenize eklemeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Aşağıdaki galeriden benim güncel kullandığım hesabın görüntülerini inceleyebilirsiniz.

 

“Ücretsiz Kurumsal Canlı Destek Web Uygulaması @tawktotawk” üzerine 23 yorum

 1. Entegrasyon sorunları devam ediyor. Online olan müşterileri göstermemezlik gibi kötü bir huyu olsa da genel anlamda verimli bir ücretsiz uygulama. Çoklu kullanımlar için oldukça elverişli. E-ticaret platformları için en tercih edilir program olarak dikkat çekiyor. Biz de kendi e-ticaret platformumuzda kullanıyoruz. Faydalı bir yazı olmuş. İyi çalışmalar.

  Cevapla
 2. Selamun Aleykum Admin , benim sitemdede tawk to var cok cok memnunum fakat hızlı yanıtı nerden eklıyecegıme dair bir fikrim yok yardımcı olabilirmisiniz ?

  Örnegin Kısa kodlar ile uzun cümleleri kısa kodlarla yazabilirsiniz. örneğin /selam -> “Selam, Hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?” gibi….. bunu nerden yapacagım

  Cevapla
 3. sinan bey bu uygulamayı(tawk to) sitemden nasıl kaldırabilirim(sitemi açtığım zaman,iki tawk to sekmeside onunla birlikte açılıyor) yardımcı olursanız sevinirim,saygılarımla.

  Cevapla
 4. beyler hawkto da son durum ne ? hala online sayılarının yanlış gözükmesi, offline iken kullanıcının yazdığının gelmemesi gibi durumlar çözüldü mü? alternatifi var mı ? :D

  Cevapla
 5. merhaba dün eklentisini indirdim ve etkinleştirmeden once beni ödeme sayfasına yönlendirdi ben senelik 15 dolar sandığım için satın aldım fakat aylık 15 dolar çekmiş hesabımdan ücretin geri iadesi için mail attım ve bekliyorum inşallah geri iade yaparlar Sabah attım maili şimdiye ladar bişey yok

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)