Uğur Özmen ve Social CRM Mart 2012 Toplantısı

Geçtiğimiz günlerde yine Bersay’da bir Sosyal CRM toplantısına katıldım. Muge Cerman Hanım’ın düzenlediği, bu toplantı için de teşekkürlerimi sunarım. Uzun zamandır bu yazımı taslaklarda bekletiyordum. Fırsatım olmamıştı.

Toplantının bu ay ki misafiri değerli hocamız Uğur Özmen’di. Hocam biz dinleyicilere keyifli bir Sosyal CRM anlattı. Gerçi Sosyal Medya uzmanı arkadaşları da iğnelemesi çok hoşuma gitti diyebilirim. 🙂 Daha önce kendisini dinleme fırsatım hiç olmamıştı.  “Bir kadın bir erkek” dizisini ele alarak anlattığı Sosyal CRM ile Sosyal Medyaya bir nevi farklı bir bakış açısı ile bakmamı sağladı.

Salondaki arkadaşlara birkaç soru sordu ama arkadaşların altın yumurtlayan tavuğu kesme teşebbüslerine karşın sağlam adımlarla sıkı bir ders verdi.

Kişisel bilgi güvenliği ile başlayan ders ilerleyen dakikalarda bilgiyi anlamlandırmaya kadar gitti. Benim de en çok merak ettiğim ve üzerinde uğraş verdiğim bir konuydu veriyi anlamlandırabilmek…

Web 2.0 ve ardından hocamın Web 3.0’a sektörün koşması ile bizlere farklı deneyimler ve düşünceler sundu.  Verdiği örnekler ise geleceğin dünyasından ufak pencereler halinde gözümün önünde canlanmıştı. Hele ki şirketlerin Web 2.0’da ne kadar üstün olursa olsun Web 3.0’da gol yiyecekleri bir dönem başlayacağını belirtmesi dikkatimi ve ilgimi en çok çekenler oldu.

Benim için çok faydalı ve keyifli geçen bu Workshop için önce Bersay’a sonra da Sayın Uğur Özmen’e teşekkürlerimi sunarım.  Umarım ilerleyen zamanlarda da  Uğur hocamın bu tarz sunumlarında bulunma şansı elde edebilirim.

“Uğur Özmen ve Social CRM Mart 2012 Toplantısı” üzerine 2 yorum

  1. Teşekkürler TEAkolik.

    Bir ara Web 2.0 , 2buçuk ve 3.0 yolculuğunu sohbet konusu yapmalıyız.

    İnsanın ve analitik araçların bu yolculuktaki yeri de tartışılmalı.

    Yanıtla
  2. Sunum için ben teşekkür ederim hocam. Güzel bir sohbet olabilir. Hele ki firmalar ve sosyal medya uzmanı arkadaşların hiç aklının ucundan geçmeyen datalarla neler yapılabileceğini gösterebilirsiniz.

    Yanıtla

Yorum yapın