Vodafone 3G Huawei 4 Port Wlan Modem

e970 Bugün Vodafone 3G Huawei 4 Port Wlan Modemini biraz kurcaladım.  Hani her zaman söyleriz ya Wlan modemlerle özgürüz diye.  Aslında tam özgür değiliz.  ADSL modemlerde muhakkak ki sabit telefon hattı ve bir elektrik prizine muhtaç olduğumuz ortadaydı.  Vodafone ise 3G modemi ile özgürlüğün sınırlarını kaldırmış diyebilirim.

Biraz önce test etttiğim Vodafone 3G Huawei 4 Port Wlan Modem ‘den sizlere bahsetmek istiyorum.  Farklı bir tasarımı ile beyaz renkli modem dikkatimi çekti.  Arka tarafında 4 Port Wlan ADSL modemlerde olduğu gibi bir telefon hattı girişi bir USB girişi ve 4 Port ethernet girişleri bulunmakta.  Fakat Vodafone 3G Huawei 4 Port Wlan Modemde durum biraz farklı USB girişi elektrik girişi olarak kullanılmış. Yani adaptörünün bir USB  ucu var ve buraya bağlanmakta.  4 port ethetnet girişinden yine bilgisayar bağlantıları sağlayabilmekteyiz.  Son olarakda telefon hattında dikkatinizi çekmek isterim.  Buraya sabit telefon hattı bağlamıyoruz.  Buradan aslında Vodafone SIM kartımızla görüşme yapabilmek için bir telefona çıkış alıyoruz.  Modemimizin sol alt köşesinde SIM kart girişi dikkatimi çekti.  Yuvasından kapağı çıkartıp içine SIM kartımızı yerleştiriyoruz ve kuruluma geçebiliyoruz.

vodafone-huawei-4-port-3g-modem-arayuz Yani ADSL modemden biraz farklı olarak kullanılmış. Modeminizle internete bağlıyken telefon hattı girişin bir sabit telefon bağlayarak SIM kartınızla görüşme yapabilmektesiniz.  Bunun yanısıra bir elektrik prizine ihtiyaç duymamak için USB kablosu ile modeme bilgisayarınızdan bağlantı sağlayarak modemimizin kullanabilmekteyiz.

HUAWEI Vodafone 3G modemimizi artık özgürce sabit bir telefon hattı kullanmadan ve elektrik prizine ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.   Modem üzerinde birde açma kapama tuşu yerleştirilmiş.  Uyarı ledlerinin tam ortasındaki bu tuşa birkaç saniye basılı tutarak kapatabilir yada açabilirsiniz.

vodafone-huawei-4-port-3g-bitis Modem arayüzümüze 192.168.1.1 ip adresi ile giriş yaparak  admin kullanıcısına admin şifremizi yazıyoruz ve modem arayüzümüze ulaşabiliyoruz.  Modem arayüzümüzde kurulum menüsünü seçerek ileri seçenekleriyle hiçbir ayara dokunmadan Wlan ağ adına kadar geliyoruz.  Wlan ağ adımızı yazdıktan sonraki ekranda Wlan şifremizi belirliyoruz ve işimiz bitiyor.   Dikkat ettiyseniz yine ADSL modemlerden farklı olarak bir kullanıcı adı ve şifresi yazmadık.

Modem birkaç saniye içerisinde kendini yeniden başlatıyor ve 3G ile mobil internetin keyfine varabiliyorsunuz.  Vodafone’a bizi sabit telefon hattı ve elektrik prizinden kurtardığı için teşekkür etmek gerekir…  Teknoloji bakalım daha neler neler getirecek..!  Kurulum hakkındaki ayrıntılı yazımı Notebook Platformundan okuyabilirsiniz.

“Vodafone 3G Huawei 4 Port Wlan Modem” üzerine 4 yorum

 1. aga cok ayrıdmcı oldun teşşekkur ederım de yha admın ı bılıyom sıfresı nı bılyıosan bı solermksın yha bn counter strike sw acıcam da port lazım
  oyuzden

  Yanıtla
 2. Ne kadar bu vinnlar bende alacam ama korkuyorum baglanti kotu olur diye. Benim net merkezi sistem ve surekli kesiliyor vinn dusunuyorum tavsiye eder misiniz

  Yanıtla
 3. STATİK IP DESTEKLEMİYOR DOĞAL OLARAK PORT YÖNLENDİRİLEMİYOR EV İÇİN SORUN OLMAZ AMA İŞ YERİ VEYA SERVER YÖNETMEK İÇİNSE İYİ ARAŞTIRMAKTA FAYDA VAR

  Yanıtla

Yorum yapın