Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Servis

En sıkıntılı işlerden biridir.  Hiç haz etmem 🙂  Özelliklede tasarımcı arkadaşlar “Print Screen” tuşunu sık sık kullanırlar.  Bir de müşteriye veya başka birine ekran görüntüsü gönderecekseniz vay geldi halinize…

Ekrana sığmayabilir, aşağıya doğru çubuk çıkar, ufak bir ekrana sahip olabilirsiniz gibi birçok sıkıntı ile uğraşmak zordur. Biraz önce benim de bir web sayfasından ekran görüntüsü almam gerekiyordu.  Elimin altında şuan 10inch’lik bir netbook var ve ufacıcık ekranda web sayfasının ekran görüntüsünü almak kadar zor bir iş olduğunu fark ettim.

Bunun daha kolay bir yolu olmalı diye internette şöyle bir arama yaptığım zaman karşıma çok güzel internet sayfaları geldi.

http://www.thumbalizr.com/

Bu adrese girdiğinizde sizden internet sayfanızın url adresini istiyor.  Bağlantı adresimizi yazdıktan sonra “thumb it” butonuna basıyoruz ve bekliyoruz.  Birkaç saniye içinde 150, 320, 640, 800, 1024, 1280 ve özel olarak belirleyeceğiniz bir çözünürlükte ekran görüntüsünü alabilmektesiniz. Geriye tıklayıp download etmek kalıyor.

Bunun yanı sıra url yazdığımız kutunun hemen altından “page” işaretleyip “Thumb it” yaptığımızda sayfamızın tam olarak ekran görüntüsünü alabilmekte…

“Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Servis” üzerine bir yorum

Yorum yapın