Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Firefox Eklentisi

Önceki yazımda siz değerli okuyucularıma web sayfasınızın ekran görüntüsünü alabilen online bir web servisinden bahsetmiştim. Acaba bu işi daha basit bir şekilde, uğraşmadan nasıl halledebilirim diye ararken karşıma bir Firefox eklentisi çıktı.

Zaten bu firefox addon ve plugin yazan adamlara bol bol teşekkür etmişimdir. Şimdi bir dua daha aldılar benden 🙂

Konuyu dağıtmadan söze gireyim. Eğer Firefox tarayıcısı kullanıyorsanız. Müthiş bir eklenti sayesinde tüm ekran görüntüsünü tam olarak tek bir tuşa basıp alabilirsiniz.

Pearl Crescent Page Saver Basic ismindeki bu Firefox Addon’u sayesinde tek bir tıklama ile web sayfanızın tamamının ekran görüntüsünü alabilmektesiniz. Yok ekranım küçük, yok çözünürlük yetmiyor gibi sorunlara elveda artık Print Screen tuşunuda kullanmak yok.

Bu eklentiyi kurduğunuz zaman Firefox tarayıcısının adres satırının hemen yanında bir fotoğraf makinesi tuşu çıkacak. İstediğiniz zaman bu tuşa basarak tüm ekran görüntüsünü resim olarak kayıt edebilirsiniz. Sadece bir tık ötenizde…

Pearl Crescent Page Saver Basic ; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10367/

“Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Firefox Eklentisi” üzerine 7 yorum

  1. Mozillanın böyle bir eklentisi olduğundan haberim yoktu. Ekran görüntüsü için Snagit kullanıyordum.Anlatımlarda vs. Bakalım bu eklenti daha pratik olacak gibi teşekkürler.

    Cevapla
  2. İyi güzel ama Mozilla’nın yenilenen sürümlerini kurunca eklentiler çalışmıyor. Bu konuda kimse yazı yazmıyor nedense.

    Cevapla

Yorum yapın