Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Chrome Eklentisi

Web sayfalarının ekran görüntüsünü alabilmeyi sağlayan bir online servis ve Firefox eklentisini tanıttıktan sonra Serdar arkadaşım Google Chrome tarayıcısı için de bir eklenti olduğunu yorum olarak belirtmiş. Açıkcası Firefox eklentisi çok işime yarayacak derken Chrome tarayıcısı için de böyle bir eklenti olduğunu öğrenmek ayrı bir keyif verdi.  Bu keyiften sizleride taddırmak için Chrome Web Sayfası ekran görüntüsü alan eklentiden bahsetmek istiyorum.

Sağolsun Serdar arkadaşım araştırmış ve bulmuş.  Google Chrome tarayıcısı için aşağıdaki bağlantı adresinden indireceğiniz eklenti sayesinde yine Firefox’da olduğu gibi bir tıklama ile tüm web sayfasının ekran görüntüsünü alabilmekteyiz.

Aynen Firefox tarayıcısı eklentisi gibi adres satırının hemen sağında eklentiyi kurduğumuz zaman bir fotoğraf ikonu yerleşmekte. Bu ikona basarak birkaç saniye içeirsinde internet sayfanızın ekran görüntüsünü alabilmektesiniz.

Diğerlerine nazaran çok daha işlevsel olduğunu belirtmek isterim. Ekran görüntüsünü alırken üzerinde paint gibi bir editör açılmakta ve istediğiniz gibi resimde oynamalar yapabilmektesiniz.

Chrome için eklenti Webpage ScreenShot; https://chrome.google.com/extensions/

“Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak; Chrome Eklentisi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın