Web Site Defender ve Kullanımı

WebSiteDefenderWeb Site Defender ile web güvenliğinizi ücretsiz olarak denetleneceğini biliyor muydunuz? Web Site Defender, Acunetix firması tarafından web uygulama güvenliği üzerine geliştirilmiş bir online araçtır.

Kötü amaçlı yazılımlar, web sitenizdeki açıklıklar ve riskler için Web sayfalarınızı Web Site Defender ile online ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bloglarınız ve diğer web sayfalarınızın güvenli olması her zaman sizlerin yararına olacaktır. Günümüzde siber saldırılar maalesef ki başa çıkılması zor bir hal almıştır. Bu tarz bir güvenlik denetimi içinde genelde yüksek ücretler istenmektedir. Bu ücretsiz araç sayesinde sürekli olarak web sayfanızı kontrol edilmesini ve sisteminizi bir kademe daha güvenli hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Hızla büyüyen İnternet dünyasında siber saldırılara karşı bilgi güvenliği ve web güvenliğiniz için sitenizi korumak ve denetlemek zorundasınız. Web sitenizin güvenliği hem ziyaretçiler hem de Google gibi arama motorları için büyük bir etkendir! Ne kadar güvenli bir Web sitesine sahipseniz, o kadar çok ziyaret alırsınız. Eğer internet sayfanıza bir virüs bulaştıysa, ya da bir hacklenmeye maruz kaldıysanız maalesef ki Google gözünde karizmanız sarsılır, indexleriniz düşer, hatta bilinçli birçok ziyaretçinin sitenizden uzaklaşmasına sebep olabilir.

Web Site Defender işte bu noktada işinize yarayacaktır.

Web Site Defender online olarak çalışan bir bilgi güvenliği hizmetidir. Web sitenizde bulunan dosyalar üzerinde değişiklik yapıldığında, web sitenize malware gibi bir tehdit bulaştığında ya da yeni nesil açıklıklar ile karşılaştığında otomatik olarak sistem sizlere bilgilendirme e-postaları gönderecektir.

WebSiteDefender-Alert   WebSiteDefender-Alert-Icerik   WebSiteDefender-Status

 

Risklere karşı bir adım daha güvende olacaksınız!

Kontrol paneli üzerinde Web Site Defender’in bulmuş olduğu riskleri ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Web Site Defender’in özellikleri arasında

  • Web siteniz üzerinde zararlı yazılım tespiti
  • Güvenlik riskleri
  • Google black list kontrolü
  • Spam liteleri ve kontrolü
  • Şüpheli etkinlikler ve değişiklikler
  • WordPress için özel eklenti
  • Zayıf şifreler
  • Şüpheli dosyalar
  • DNS sunucu problemleri

gibi birçok noktada sizlere bilgi verebiliyor.   Web Site Defender hizmetini kullanmak için .

https://dashboard.websitedefender.com/register-for-free-website-scan.php

adresine girerek üye olmamız gerekiyor. Sisteme üye olduktan sonra, tarama yapılacak olan web sitesini ekleyip, size ait olup /  olmadığını doğrulamanız gerekiyor. (Başka birinin Web sayfasında tarama yapmamanız için!) Doğrulama işlemini Web Site Defender’in DashBoard paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra dashboard üzerinde Web Site Settings menüsünden 9e542c8338badd90de36.php gibi garip isimli bir PHP dosyası indirmeniz isteniyor. Bu dosyayı Web sayfanızda Root (ana dizine) upload etmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra test butonuna basarak, doğrulamayı başlatıyoruz.

Doğrulama işlemi gerçekleştikten sonra Web Site Defender otomatik olarak sitenizi taramaya ve zafiyet aramaya başlayacaktır. Belirli tarama ve zafiyet aramalarından sonra Dashboard üzerinde web siteniz ile ilgili sorunları, açıklıkları veya riskleri görebilir, çözümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sonuçlar hakkında bizlere kategorilendirilmiş olarak kritik ve normal gibi sınıflandırmalar yaparak bildirimler görülüyor. Bu bildirimler aynı zamanda e-posta olarak da size iletilecektir.

Her uyarı ve bildirimi Status üzerinde tıklayarak hakkında bilgi alabilir ve detaylarınına yönelik çözümleri uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda WordPress kullanıcıları için “Secure WordPress by WebsiteDefender” isminde bir eklentisi de mevcut. WordPress panelinizden bu eklentiyi kurup, aktif ederek WordPress’e ek güvenlik önlemleri uygulayabilirsiniz.

Hadi kolay gelsin…

Yorum yapın