Wikileaks’in kurucusu Assange Yakalanmış. Ne Olmuş Yani?

Wikileaks’in kurucusu Assange’in biraz önce yakalandığı haberini okudum.  Adamı gözaltına almışlar… Tabiki sözde gözaltı ne olacaktı ki? Adamın elinde binlerce belge var. Tek bir parmak hareketi ile tüm dünyaya açıklayabilir durumda. Şimdi bu adama birşey yapabileceklerini mi sanıyorsunuz?

Facebook, twitter gibi platformlarda Assange’nin resmini profil resmi yapıp destekleyenler hatta durumu protesto edenler var. Hiç gerek yok. Adama hiçbir şey olmaz…

Neden mi?

Adamı aslında gözaltına almadılar. Pazarlık yapmak için çağırdılar. Tahminimce de kendisi bu düzmece gözaltından haberi vardır.  Şimdi bir güzel Küba’dan gelen purolarını yakıp güzel bir kahve eşliğinde pazarlık yapacaklar. Herkes elini açacak. Amerika hatta bu işin dışında kalmak istemeyen diğer ülkelerde aynı masaya çoktan yer ayırtmışlardır. Pazarlıktan sonra Wikileaks olduğu gibi devam edecek tabiki. Sadece ABD’nin ve o masada yer ayırtanların belgeleri yok edilecek. Geriye 3-5 eften püften belge bırakılacak.  Adam da paşalar gibi elini kolunu sallayarak tatile çıkacak.

Artık nereye gönderirler bilmem 🙂

“Wikileaks’in kurucusu Assange Yakalanmış. Ne Olmuş Yani?” üzerine 2 yorum

  1. Yorum biraz mantıksız olmuş sanki. Eğer Assenge pazarlık yapmak isteseydi bunu her türlü ortamda yapabilirdi. Dosyaları yayınlamadan önce de yapabilirdi. Ayrıca şifreli dosya yayıldıktan sonra pazarlık yapmanın pek bir anlamı olucağını da düşünmüyorum. Neticede onlar şifreyi vermesse, biri çıkıp kıracak.

    Yukarıda yazılanlardan tutundan en ince ayrıntılı habere kadar bunun İsrail yada Amerika tarafında kurgulanmış bir senaryo olma olasılığı da var. Herşeyi onların üzerine atarız genelde ama 🙂 insan daha önceden ortaya çıkan senaryoları düşününce bu da olabilir diyor. Özellikle israil hakkında pek belge olmaması beni daha çok düşündürüyor.

    Yanıtla
  2. selamlar ya ben tek şunu diyim bi kaç kelimeyle haftalardır bi wikilks tir gidiyor 😀 bitsin artık kardeşim reklamlara geçelim he bide benim profil çakal wayli var desteklecek millet varsa sakatları filan desteklesin konusu geçmişte o yüzden söledim kim çıkarıyo bu wikilesleri ya sallayın arkadaşlar bizim bogaları “angus” 😮 takip edin daha iyi.

    Yanıtla

Yorum yapın