Windows 10 ISO Dosyasını İndirmek

Bugün günlerden #Windows10 değil mi? Evet, Microsoft bugün Windows 10 işletim sistemini Windows Update aracılığı ile kullanıcılarına göndermeye başladı.

Eğer rezerve yaptıysanız ve Windows Update ayarlarınız otomatik ise, kısa bir süre sonra Windows 10 yüklenme mesajı karşınıza çıkacaktır.

[kirmizi]Windows 10’u Windows Update aracılığı ile indirebildiğimiz gibi ISO dosyasını indirerek de sistemimize kurabiliriz. [/kirmizi]

Windows Update ile almak!

Öncelikle Windows Update aracının otomatik olması gerekiyor. Güncellemeleri kapattıysanız alamazsınız. Eğer güncellemeleri otomatik yapmadıysanız henüz bilgisayarınız almamış da olabilir. Windows Update’yi açtığınız zaman mutlaka sizi uyaracaktır.

Peki uyarmazsa? 

  • Windows Updateleri Otomatik Yapın
  • Yönetici olarak CMD çalıştırın
  • wuauclt.exe/updatenow komutunu yazıp Enter’e basın 🙂

ISO Dosyasını İndirmek

Windows 10’u yüklemeniz veya yeniden yüklemeniz gerekirse bir USB flash sürücüsü veya DVD kullanarak kendi yükleme medyanızı oluşturmak için Windows 10 ISO indirme aracını kullanabilirsiniz.

Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasına http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 girerek, en alttaki 32bit ya da 64bit seçeneklerinden biri ile ISO dosyasını da indirebilirsiniz.

Not: Format atıp, ISO üzerinden kurmak isterseniz sizden KEY isteyecektir. Orjinal bir key olmadan kurulum yapamazsınız. Key ekranını geçseniz dahi, aktifleştirme sorun olacaktır.

Bu yüzden ISO dosyasını indirdikten sonra, USB veya DVD’ye yazıyor ve işletim sisteminizin üstüne kuruyorsunuz. Format atmadan Upgrade yaparsanız, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 üzerinde herhangi bir sorun yaşamadan ücretsiz geçiş sağlayacaktır.

Yorum yapın