Windows 7 Rc ; HP Mini 2140 Hazır…

hp-mini-2140Merhaba arkadaşlar.  Dün gece HP Mini 2140 ile bayağı bir haşır neşir oldum.  Tatlı bir alet diyebilirim. Üzerindeki metalik aksaam ve kocaman klavyesinin ilginizi çekeceğine emin olabilirsiniz.  Touchpad’ine biraz kafam takıldı.  Klavyesini mümkün olduğunca büyük yapabilmek içim malesef ki biraz touchpad’den kısmışlar.  Yinede olsun biraz kullanınca alışıyor insan gerçi benim gibi touchpad kullanan var mı ?  O da ayrı mesele 🙂

Gelelim donanıma Windows 7 RC Türkçe işletim sistemini HP miniye kurmam tam 40 dakikamı aldı. Yanlış duymadınız.  Externel bir DVD RW sürücüsünü usb’den bağlayarak kurulum yaptığım HP Mini 2140 performansı ilginizi çekecektir.  Windows 7 ‘nin dizüstüler için çok daha performanslı olduğunu söyleyip dururlardı. Pekte haz etmezdim.  Fakat dizüstülere ve netbook’lara Win 7 kurdukça ve performanslarını test ettikçe Windows 7 nin başarısını söylemeden yapamıyorum.

Hakkını vermek lazım Windows 7  gerçektende başarılı bir performans sergiliyor..!

Peki sadece performans mı ?  Tabiki hayır.  Yeni nesil işletim sistemi windows 7  üzerinde dokunma teknolojisi ile beraber geliyor.  Bunun yanında gelişmiş özelliklere sahip programları ve işlevleri kullandıkça keşfettiğim sistem özelliklerinin takdirimi aldığını söylemek isterim.

Yazımın başlığına dikkat ederseniz HP Mini ‘nin Windows 7 ‘ye hazır olduğunu söyledim.  Dün gece kurduktan sonra 2 sürücüsünü tanımadığını tespit ettim. Bu sürücüleride HP internet sayfasından Vista ve XP sürücülerini kurarak başarılı bir şekilde tanıttım.  HP Mini 2140  tüm donanımı ile windows 7 destekliyor.

Bu alete sahip olanların üzerindeki XP ‘yi silip. Gönül rahatlığı ile Windows 7 ‘ye terfi edebileceklerini bilmelerini isterim.

Ayrıca HP Mini 2140 ile ilgili geniş açıklama ve incelemelerimin birinci ve ikinci bölümlerini Notebook Platformundan okuyabilirsiniz.

hp-mini-2140-1 hp-mini-2140-5 hp-mini-2140-4 hp-mini-2140-2

“Windows 7 Rc ; HP Mini 2140 Hazır…” üzerine 10 yorum

 1. Abi notebook firmaları notebook çıktıktan hemen sonra sna falan mı yolluyor incelemen için? Sayende notebooklar hakkında geniş bilgilere sahip oldum. 🙂

  Yanıtla
  • @Golden ;
   Gönlüm bende kalmasından yana 🙂 Fakat geri döndermek zorundayız. Birkaç gün keyfini sürüyoruz 🙂

   Yanıtla
 2. İncelemesi için doğru kişiye yollamışlar ama ayrılık zor olucaktır senin için 🙂 Yeni incelemelerini sabırsızlıkla bekliyorum… 🙂

  Yanıtla
 3. Hamza verdiğin bilgiler için teşekkürler. Aslında böyle küçük bir alet düşünüyorum da SQL ve visual studio çalıştırır mı merak ediyorum, gerçi RAM 2Gb kadar çıktığını düşünürsek çalıştırır gibime geliyor. Test etme imkanın var mı? Ya da kurmayı deneyen oldu mu 🙂

  Yanıtla
  • @Mehmet ;
   Dostum bu alet, surf, office, video, MSn gibi uygulamalar için geliştirilen Netbooklardan birisi. Açıkcası üzerine SQL ve Visial Studio kurmayı denemedim 🙂 Fakat işlemciden iyi bir performans alacağına emin olabilirsin. Ayrıca standart Ram 1 GB sana en azından 2 GB lık bir RAM gerekli olacaktır.

   Yanıtla
 4. HP Mini’den bende de var. Bunun üzerinde Windows 7’yi USB bellekten kurmayı anlatan bir yazı bekliyoruz 😉

  Yanıtla

Yorum yapın