Windows 7 RC Türkçe Media Center Altyazı desteği -3

ekran-alintisi-media_center Windows Media Center hiç kullandınız mı  ?  Açıkcası pek çoğunuzun Media Center’ i kullanmadığını düşünüyorum.  Genelde en çok kullanılanlar K-lite ile beraber gelen Media Player Classic, BsPlayer yada Windows Media Player dir.

En azından Media Center’i bir denemenizi isterim.  Biraz önce media center’i açıp Lost’un yeni bölümü S05E15 ‘i izleyecektim.  Malumunuz dün çıktı bugün çektik açtık ve başına oturduk.  Yalnız bir problem var. Alt yazıyı göstermiyor.  Daha önceden Windows Vista üzerindeki Media Center ile film izliyordum.  Alt yazılarıda gayet güzel görüyordu. Media Center’in ayarlarını şöyle bir kurcaladım ve gördüm ki Alt yazı Media Center standart  ayarlarında “Ses Kapatıldığında Açık” olarak belirlenmiş.  Halbuki ben Vista üzerinde  hatırladığım kadarıyla böyle bir ayar yapmamıştım. Standartta açık olarak gelmesi gerekiyordu.

Zaten alt yazıyı görmek istemiyorsam alt yazıyı başka bir klasöre atarım yada silerdim. Yada ayarlardan kapatırdım. Sesleri duymadıktan sonra altyazının bir manası var mı ?

Peki neden Media Center Win 7 altında standart olarak kapalı geliyor ?  Garip geldi bana şimdi düşünmeye başladım.  Sesi kapattığımda efekleri ve müzikleride duyamayacağım o zaman alt yazının bir manası kaldı mı ? Bu bir Bug mıdır ? Yok yok değil.  Yinede bir öneri olarak bunu microsoft’a göndereyim 🙂

Media Center Alt yazı ayarları :

Media Center menüsünden Ayarlar menüsüne geliyoruz.  Ayarlar menüsü içerisinde DVD ‘yi seçiyoruz. DVD menüsü altında

Açık
Kapalı
Ses kapatıldığında açık

Olarak seçenekler karşımıza geliyor. Açık olarak işaretleyip Kaydet diyoruz.  Artık altyazımız standart olarak açık konumlandı.

“Windows 7 RC Türkçe Media Center Altyazı desteği -3” üzerine 11 yorum

 1. duyma özürlü insanlar için belki böylebir özellik vardir 🙂
  birde sorum olucak media player da alt yaziyi assağı indirmek istiyorum bilen varmi ?

  Yanıtla
 2. Saat 05:52 blogdaki tek deli benim herhalde 🙂
  İşte webmasterlık,programlamacılık böyle bir şey. 🙂

  Şaka bir yana.Bu W7’deki Media Center uygulamasını çok beğendim.Microsoft Türkiye’de bir toplantı odası var.Plazmalar falan var.Media Center var.Hangi amaçla nasıl kullandıklarını biliyorum ama mükemmel bir şirket binaları olduğunu biliyorum 🙂 İnş bir gün yollarımız kesişir 😉

  Yanıtla
 3. ikiside var hangisi olursa bs player vardi bir zamanlar onda yazilar siyah bölümdeydi yani filmin üzerine gelmiyordu bende media player biraz urastm ama olmadi ???

  Yanıtla
 4. @arda
  Alt yazı ayarlarında var. Hatta yazı tipini ve büyüklüğünüde ayarlayabiliyorsun. Bsplayer üzerinde de bu ayar mevcut. Sana bir mail atıp anlatabilirim.

  Yanıtla
 5. az evvel izlediğim alt yazı bir filmde bu sorunu bende yaşadım. deneyeceğim TEAlolik. kocaman teşekkürlerimi yolluyorum…

  Yanıtla
 6. arkadaşlar windows media centerda tv izlemek için özel bi aparat falan mı almak lazım yardımcı olursanz çok svnrm

  Yanıtla
 7. windows media center’da indirdiğim filmlerin alt yazısını sürükleyerek ekleyemiyorum, ayarlardan da nerden ekleyebileceğimi bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla

Yorum yapın