Windows 7 RTM Türkçe Sonunda kurdum.

windows-7-rtm-turkceİşletim sistemi değiştirmek gerçektende zor iş. Heleki format atıp yeniden kurma apayrı.  Heleki bizim gibi bilgisayar işleriyle uğraşan kişilerin en büyük derdi yedekleme ve yeni bir sistem kurduğunuzda sistemi tekrar kullanılabilir hale getirmek.

Birkaç aydır Windows 7 RC kullanıyordum.  Dün 90GB yedekleme, Yer imleri çubuğu, notlarım, programlarım, firefox eklentilerimi bir güzel not ettikten sonra Windows 7 RTM Türkçe sürümü kurulumunu gerçekleştirdim. Bugünde epeyli uğraştıktan sonra dizüstü bilgisayarım kullanılabilir hale geldi.

Windows kurmak sadece CD’yi tak kur bitsinle olmuyor malesef.  Antivirüs, Antilogger, Firewall gibi güvenlik programları kurulum ve ayarlamalarından tutunda kullandığım yazılımların yeniden kurulması ve yedeklerimi tekrar eski haline getirmek epeyli vaktimi aldı.

Şimdi soracaksınız, Acronis gibi bir programla sistemin komple hazır halini yedekle ? Malesef bu durum pek işime gelmiyor.  Sistemi kurduktan sonra Windows update ve diğer programların güncellemelerini almak sistemi kullandıkça yeni yeni şeyler yüklemekten acronis yedeğini almaya fırsat kalmıyor açıkcası. Hele ki Win kurduktan uzun bir süre sonra yedekleyeceksem manuel yedeklerim. Zaten bir manası kalmıyor.

İnternet kafe veya standart kullanıcılar için ideal bir çözüm olsada işime gelmiyor.  Kolay kolay sisteme format atmam ve sıfırdan yüklemem ama RC ile serüvenime son noktayı koymak istedim.  Windows 7 RTM ile devam ediyorum.  Yakında Microsoft Windows 7 Lisansımla beraber (piyasaya sürülünce) tekrar sistem kurmak zorunda kalacağım. Fakat bu seferki son olacak :)

Şimdi sizlere birkaç ekran görüntüsü vermek isterim.  Bu arada 24 saatlik bir Windows 7 RTM kullanımından sonra fark ettim ki  RC sürümünden daha performanslı ve çok daha hızlı çalışıyor.  Ayrıca 15 dakika gibi bir sürede Windows kurmak sanırım akıllara zarar bişi olsa gerek :) Biran ne oldu hatamı verdi derken masaüstü beni karşıladı.  Kullandıkça sizlerle paylaşmayada çalışacağım.

Windows 7 bilgisayar kullanmanın zevkini ortaya çıkarıyor… Şiddetle tavsiye ederim.

windows-7-rtm-turkce-5 windows-7-rtm-turkce-4windows-7-rtm-turkce-3 windows-7-rtm-turkce-2

“Windows 7 RTM Türkçe Sonunda kurdum.” üzerine 19 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)