Windows Live OneCare Güvenlik Tarayıcısı

Öncelikle “Windows Live OneCare nedir?” Diyerek söze başlamak istiyorum.  Windows Live OneCare, bilgisayarınızın ve ev ağınızın trojanlar, virüsler, solucanlar, casus yazılımlar gibi birçok zararlı yazılıma karşı bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan kapsamlı bir araçtır.

Bu araç sayesinde tüm sisteminizi tarayarak korunma sağlayabilmektesiniz.  Live OneCare internet sayfasında ücretsiz olarak online bir tarama gerçekleştirebilmektesiniz. Bu taramayı başlattıktan sonra tüm bilgisayarınız birkaç dosya yüklemesi ile otomatik olarak taranabilmekte.  Tam yada hızlı olarak iki farklı seçenek sunan Live OneCare internet sayfası üzerinden taramanızı başlatabilmektesiniz.

Microsoft Windows Live OneCare internet sayfasına girdiğinizde birkaç başlık altında sisteminizi online olarak tarayabildiğinizi görebilirsiniz. Güvenlik tarayıcısı, koruma ve temizleme adımlarında tüm sisteminizi inceleyen Live OneCare hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bununla beraber “Ayarlama” bağlığı altında ayarlama tarayıcısını kullanarak performansınızı artırmak ve sabit diskinizde birleştirme yapmanız gerekip gerekmediğini size rapor olarak sunmaktadır. Ücretsiz ayarlama tarayıcısını kullanarak, performansı artırmak için sabit diskinizde disk birleştirme yapmanız gerekip gerekmediğini bildirebilmektedir.

Şunuda not olarak belirtmek isterim. Live OneCare online taramasını Web üzerinden ve internet explorer ile yapabilmekte. Eğer firefox kullanıyorsanız I.E Tab gibi bazı eklentileri kullanarak taramasızı yapabilmektesiniz.

Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı, sorunları tanılamanıza ve çözmenize yardımcı olan hızlı, istendiğinde çalışan Web tabanlı ücretsiz bir bilgisayar durum ve güvenlik tarayıcısıdır.

http://onecare.live.com/

“Windows Live OneCare Güvenlik Tarayıcısı” üzerine 2 yorum

  1. @Said
    Çok iyi demedim. Sadece online yani web üzerinden tarama yapan bir güvenlik sistemi olduğunu belirttim.

    Yanıtla

Yorum yapın