Wix ile Kendi Sitenizi Tasarlayın!

Wix_TasarimÜcretsiz web sitesi denildiği zaman akla ilk olarak, Google’ın blogspot hizmeti ya da WordPress.com’un ücretsiz blog servisi gelir. Bu tarz servislerin hemen hemen hepsinde alt yapı ve tema mantığı blog yazma üzerine kuruludur.

Hele ki teknik bilgiye sahip olmayan birçok kişi için bu tarz ücretsiz servisler büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Wix.com’da bu tarz ücretsiz servislerden bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

İyi bir site tasarlamak için de kod ve tasarım bilmeniz gerekir. Ücretsiz birçok serviste kullanabileceğiniz farklı temalar olsa dahi sınırlı sayıda ve belirli kalıplar içerisinde kalır. HTML bilgisi olmadan da özel bir tasarım yapmak çok zordur.

Wix.com ise, bu noktada farklılığını ortaya koyuyor.

Wix servisi kullanıcıların bilgi düzeyine bakmadan, birkaç dakika içerisinde ücretsiz web sayfası fırsatı sunuyor. Üstelik Flash ve HTML5 web siteleri tasarlamak çok kolay…

Wix.com üzerinde site tasarlamak için kod veya tasarım bilmenize gerek yok. Hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan, birkaç saniye içerisinde üye olarak, basit yönlendirmeler sayesinde iyi bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Wix.com kullanıcılarına HTML5 site tasarımının yanı sıra mobil site, blog ve Facebook sayfası oluşturma seçenekleri de sunuluyor. Ayrıca blog konseptinin dışına çıkarak içerisindeki şablonlar sayesinde e-ticaret, şirket sitesi, portfolyo gibi blog konsepti dışında da tasarımlar yapabiliyorsunuz.

Bugüne kadar 40 milyondan fazla site barındıran Wix.com SEO gibi avantajları da kullanıcılarına sunuyor.  Dilerseniz ücretli üyelik alarak Wix.com’un farklı özelliklerine de sahip olabilirsiniz. Premium üyelikler ile birlikte kendi alan adınıza sahip olabilir, Wix reklamlarından kurtulabilir, sınırsız bant genişliğine sahip olabilir, depolama alanınızı artırabilir ve site istatistikleri tutabilirsiniz.

Wix_Sayfa_Ekle   Wix_Metin_Duzenle   Wix_Goruntu_Arsivi

Yüzlerce Tasarımlı Şablon!

HTML5 destekli son tasarım eğilimlerine ve özelliklerine sahip çekici, tamamen özelleştirilebilir şablonlardan oluşan zengin  bir koleksiyona sahip olabilirsiniz.

Tasarımlar hem kullanıcı dostu, hem de sürükle bırak tarzında site oluşturucuları ile karşımıza geliyor. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde kendi sitenizi oluşturabilirsiniz.

Mobil Görünüm!

İnternet sitenizin en iyi mobil versiyonunu sadece bir tıkla otomatik olarak elde edebilirsiniz. Bu özellik ziyaretçilerinizin bütün cihazlarda aynı tasarım ve içeriği görmesini sağlıyor.

Tamamen Özelleştirilebilir…

Tasarımları yaparken resimleri, arka planları, renkleri, yazı tiplerini, metinleri ve diğer birçok şeyi sadece birkaç tıklama ile değiştirebiliyorsunuz.

Yüzlerce şablon sayesinde ticari, kişisel, mağaza, portföy gibi farklı türden sayfalar tasarlayabiliyorsunuz.  Mesele iyi bir tasarım yapmaksa, Wix.com ile teknik bilgiye sahip olmadan yaratıcılığınızı kullanarak kendinize özel siteler tasarlamak mümkün…

Sosyal ağlar unutulmamış…

Facebook yorumları, Tweetle butonu, beğen butonu gibi sosyal ağ şablonlarını ve paylaşımlarını da sitenize kolay bir şekilde entegre edebiliyorsunuz.

Wix, web sitenizin arama motorlarında görülmesini arttırmak ve seo konusunda avantaj sağlamak için site ayarlarınıza başlıklar, tanımlar ve anahtar kelimeler eklemenizi de sağlamakta. Kısacası arama motoru optimizasyonu için ek olarak iş yükünden de kurtuluyorsunuz.

Wix üzerinde e-ticaret sistemleri de kurabiliyorsunuz. Müşterileriniz için alışveriş sepeti, ödeme düğmeleri, farklı ödeme şekilleri kullanabiliyorsunuz. Bu sayede e-ticarete başlangıç seviyesinde girmek isteyenler için fırsat sunabiliyor. Ayrıca kuracağınız e-ticaret sisteminden herhangi bir komisyon alınmadığını altını çizerek belirtmek isterim.

Ücretsiz İnternet sitesi sahibi olmak isteyenler için sıkı bir alternatif olacaktır… Üstelik bir süre önce Türkçe dil desteği de aktif oldu. Kısacası sistemi Türkçe olarak kullanabiliyorsunuz.

Şuan 40 milyondan fazla kullanıcı Wix’i tercih ediyor. Her geçen dakika da yenileri eklenmekte! Denediğiniz zaman memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Unutmadan Wix’in görsel arşivini de ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Tasarımlarınızı ücretsiz görsel arşivi sayesinde zenginleştirebilirsiniz.

Mükemmel Tasarımlar İçin: Wix

Yorum yapın