Lokasyon Tabanlı Sosyal Ağ, Chatsocial.me

ChatSocialYeni lokasyon tabanlı sosyal ağımız Chatsocial yayın hayatına başladı. Peki nedir bu Chatsocial? Bu gece sizlere Chatsocial’i tanıtmak istiyorum.

Chatsocial kayıt sırasında sosyal ağ hesap adreslerinizi ve fotoğrafınızın yanı sıra sizlerin coğarafi konumunuzu öğrenerek sisteme kayıt ediyor.

Bu sayede üyeler ile 25 km yakınlıktaki bir mesafe içindeyseniz o kullanıcıların Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarını görebilme, direk mesaj gönderebilme ve online ise gerçek zamanlı sohbet etmeye imkan sağlayan yeni bir sosyal ağdır.

Bir nevi komşularınız ile tanışma platformu olarak düşünebilirsiniz.

Aynı zamanda çevrenizdeki kişilerin Twitter ve Facebook adreslerini öğrenerek, diğer sosyal ağlarına dahil olabilirsiniz. Yeni kişilerle özellikle de yakın mesafedeki kişilerle tanışarak bir ağ oluşturabilirsiniz.

Yakında uygulamanın Apple tarafı da App Store’da yayınlanacak.

Chatsocial Python’un en popüler Instagram ve Firefox’unda kullandığı Framework olan Django Framework’ü ile altyapısı geliştirilmiş.

Lokasyan bilgileriniz enlemve boylam bilgileri almak ve haritada göstermek kolay yalnız 25 km içinde size yakın kişileri filtrelemek sizce nasıl yapılıyor olabilir ?

İşte bu çok büyük bir problem bunun için geometri ve trigonometri biliyor olmanız gerekiyor. GEOS sayesinde de lokasyonunuz belirlenerek 25 km çapındaki kullanıcılar tespit ediliyor.

Komşularınız merak ediyorsanız yeni sosyal ağ ChatSocial’den bulabilirsiniz… Şimdilik yepyeni bir ağ, umarım çok yakında geliştirilir ve yüksek üye rakamlarına ulaşabilir…

Konum tabanlı tanışma sistemi http://chatsocial.me

“Lokasyon Tabanlı Sosyal Ağ, Chatsocial.me” üzerine bir yorum

Yorum yapın