Woisio TechCrunch Disrupt’a Katılan İlk Türk oldu!

woisioGeçenlerde Woisio yöneticileri ile tanışma fırsatım oldu. Woisio’yu bir de onların gözü ile tanıdım. Woisio arkasında büyük emek olan yep yeni bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Amerikalı Teknoloji Konferansı TechCrunch Disrupt’a katılan ilk ve tek Türk oldu!

Şimdiye kadar gördüğüm en farklı ve değişik bir internet girişimi olduğunun altını çizmek isterim. Sayın Müjdat Ayoğuz ile yaptığımız küçük sohbette, projenin aslında ne kadar gelişmiş bir alt yapı ve sisteme sahip olduğunu fark ettim.

Geleneksel medya tüketimine nazaran farklı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Akıcı bir seyir sunan Woisio  etkileşimli bir medya tüketimi olarak karşımıza çıkıyor.

Woisio, online dünyanın kontrolünü size bırakıyor.  İçerikleriniz video ve müzik olarak bir akış halinde yayınlanıyor. İçerik sahipleri bu yayınlarda yer alarak kendi programlarının yöneticisi oluyor.

Sistemde yer edinmek için belirli kredilerimiz var. İlk üye olduğunuzda da size bir kredi tanımlanıyor. Siz ne kadar video tüketir ve oylarsanız ya da sizin programlarınız sevilirse krediniz o kadar artıyor.  Yani parayı basıp kredi almıyoruz!  Kaliteli içerik sahipleri daha çok kredi kazanıyor!

Bir nevi açık arttırma sistemine sahip olan yayın saatlerini almak için kredilerinizle teklifler sunuyorsunuz. En yüksek teklifi verene yayın açık arttırma sonrasında veriliyor.  Seçilen yayın saati geldiği zaman izlenmeye başlıyorsunuz.

Aslında mantık çok güzel!

Para vermek yerine “-ki para işin içinde olsaydı abartanlar olacaktı” içeriklerinizin + oy toplamakla kredi olarak size geri dönmesi, kaliteli içerik üretmeye de insanları yöneltecektir.  Amatör de olsanız, profesyonel de hiç fark etmeyecektir. Paranız burada geçmiyor. Sadece kaliteli içeriğin +oy alması ve beğenilerle ön planda olacaksınız.

Kesintisiz yayın

Woisio üzerinde yerelleştirilmiş ve kategorilendirilmiş yayınlar var.  İstediğiniz kanalı ya da yerel yayını geriye dönük olarak izleyebilmeniz mümkün.  Woisio’ya kayıt olduğunuz zaman ise yayıncı olma şansına sahip oluyorsunuz.

Woisio 1 milyon dolarlık yatırımıyla yoluna devam ediyor. Sürekli de kendini geliştirerek tüketicilerine yeni özellik sunma peşinde. İnternet dünyasındaki Mertcan gibi popüler kişiler için büyük bir yayın platformu olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum. Hele ki popüler olma çabası içerisinde amatörce bile olsa bir şeyler yapanlar için büyük bir fırsat haline gelecektir.

29 Nisan-1 Mayıs 2013 tarihleri arasında, Amerika’nın New York kentinde düzenlenen ve yılın en çok beklenen teknoloji konferansı olan TechCrunch Disrupt’a katılan ilk ve tek Türk girişimi www.woisio.com oldu.

Dünyada teknoloji alanında startup şirketlerin, yatırımcıların ve teknoloji konusunda uzmanların, yazarların ve editörlerin katıldığı konferansın, ‘Startup Alley’ bölümüne katılacak olan Woisio, konferansa katılan ilk Türk girişimci olarak “Halk Jürisi Ödülü” için yarışacak.

Lansmanı ilk defa Kasım 2012’de Amerika’da yapılan ve son 6 ayda ziyaretçi sayısını 215.000’e ulaştıran yeni online Türk medya şirketi Woisio, TechCrunch Disrupt (TCD) Konferansı’nın ‘Startup Alley’ bölümüne katılacak.

29 Nisan Pazartesi günü, birçoğu yeni kurulan toplam 100 şirket, konferanstaki stantlarda müşterileriyle buluşacak ve ziyaretçiler bu şirketler arasından “En Beğendikleri Şirketi” seçecekler. Her gün seyircilerin seçtiği bir şirket Battlefield sahnesinde rakipleriyle mücadele edecek. Mücadeleyi kazanan şirket 50 bin dolar tutarındaki büyük ödül için Battlefield finallerinde verilecek olan Distrupt Kupası için yarışma hakkı elde edecek.

Aşağıdaki bağlantıdan Woisio’yu oylayabilirsiniz.

Oylama: http://startupalley.techcrunch.com/company/381

Web: http://woisio.com

Yorum yapın