WordPress 2.8.1 Sürümü Çıktı. Lütfen Güncelleyiniz..!

wordpress-logo Sabah bloguma girince tepede “WordPress 2.8.1 Sürümü çıkmış” yazısını gördüm. WordPress.org ‘ ye girdiğimde bu güncellemenin eklenti ve yönetim panelinde ortaya çıkan bir güvenlik açığından dolayı çıkartıldığını okudum.  Tüm eklentiler bu güvenlik açığından etkilenebiliyormuş.

Sürümü hemen database yedeği alarak 2.8.1’e yükselttim.  Hackerler biliyorsunuz böyle fırsatları kaçırmazlar sizde hemen güvenliğiniz için 2.8.1’e güncelleme yapınız.   Sadece bu değil ayrıca birçok düzeltme gerçekleştirilmiş. wp_page_menu (),  get_categories fonksiyonları, bazı temaların uyumsuzluğuna yol açan kodlar, dashboard bellek kullanımı gibi birçok hatada düzeltilmiş.

Güncellemeyi otomatik yapabilirsiniz. Eğer otomatik yaparsanız yönetim panelinizdeki bazı menüler ingilizce olabilir.

WordPress-tr.com ‘daki arkadaşlarda Türkçeleştirme çalışmalarına başladılar. En kısa sürede Türkçe dil desteği ile WordPress 2.8.1’e yer vereceklerdir. İsterseniz biraz bekleyebilir yada hemen otomatik güncelleme yapabilirsiniz. Tavsiyem otomatik güncelleme yapın sonra WordPress-tr.com’da Türkçe’si yayınlanır yayınlanmaz dosyaları upload edersiniz.

Kaynaklar ;

WordPress.org

WordPress-tr.com

WordPress Türkiye Ekibi 2.8.1 sürümünü bitirdiler. http://www.wordpress-tr.com/ adresinden indirebilirsiniz.

“WordPress 2.8.1 Sürümü Çıktı. Lütfen Güncelleyiniz..!” üzerine 9 yorum

 1. Yazını okur okumaz hemen güncelledim.Daha önce otomatik güncelleme ile güncelleyemezken nasıl olduysa güncelledim bu sefer.Ama nedense ingilizce olan bir yer olmadı.

  Cevapla
 2. Aslında birkaç haftadır bu sürüm mevcut. Bende admin panelindeki karışıklık ve türkçe versiyon yüzünden beklemedeydim ama yazıyı okunca açıkcası tırsdım 😀 Hemen güncellerim, madem türkçeside tamam:)

  Cevapla
 3. Kesinlikle doğru.
  2.8 sürümü google daki itibarımızı zedeledi.
  Tam bir hafta boyunca Bilgi ağı İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi olarak kara listeye alındık.

  Yaptığımız yazışmalar sonucunda önlemlerimizi alıp kara listeden çıktık.
  Allahtan özgün içeriğimiz ve istikrarlı yapımız nedeniyle google daki itibarımızı koruduk.
  Yeni güncllemeyi yaptık. İnşallah tekrar böyle sorunlar olmaz.
  Esenlikle.

  Cevapla
 4. üstad bu wordpress muhabbeti nedir? Benimde bir bloğum var ama neyi nasıl güncelleyecegiz bilmiyorum.

  Cevapla
 5. @ceza
  Yok otomatik güncelleme yapabiliyorsunuz.

  @ahmet ekin
  Wordpress’i indir. Sonra FTP ‘ne dosyaları gönder. Admin paneline girdiğinde sana yükseltilecek diye bir uyarı verir. Yükselt’i tıkla tamamdır. Yalnız bu işlemleri yapmadan önce Database ve FTP yedeğini muhakkak al..!

  Cevapla
 6. Warning: Unknown: open(/tmp/sess_23a2490e5b763b21574ad37cef3488a0, O_RDWR) failed: Permission deined (13) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0大大可以請問一下嗎我的wordpress 最近出現這個我該如何處裡呢..謝謝大大

  Cevapla

Yorum yapın