Samsung Omnia SGH-i900

omnia-i900-ust-kamera Samsung ne yaparsa en iyisi için herşeyi düşünüyor.  Iphone’ye tam bir rakip hiçbir eksiği yok.  Yalnız dokunmatik teknolojisi Iphone’den biraz faklı fakat bir süre sonra alışabiliyorsunuz.

Ekranda 2 tane tuş var. Ayrıca bu iki tuşun tam ortasında bir mause. Evet yanlış duymadınız Windows olurda mause olmaz mı 🙂  Hafif dokunuşlarla rahatlıkla kullanabilmektesiniz.  Yalnız dikkat edin ekranı çizmeyin. Ekran yumuşak camdan yapılma.  Çizilmesi de normal tabiki.  Iphone ise tam tersi zor çizilen sert bir camdan yapılmış. Fakat Samsung’un ekranı yumuşaklığı nedeniyle esneyebiliyor ve kolay kolay kırılmıyor.  Iphone ise çizilmesini güçleştirmiş ama kırılması daha kolay.

Tabiki Windows Mobile farkı ortada. Iphone mi yoksa Samsung mu ? diye bir soru sorarsanız iphone’nin tüm özelliklerini bir kenara bırakırım. Çünkü bir tarafta iphone programlarıyla sınırlısınız diğer tarafta ise Mobile 6.1 ve Windows ile özgürsünüz… Tercihimdeki ilk ve en büyük sebep bu olurdu.

Devamı için Notebook Platformunda ki yazımı okuyabilirsiniz.

omnia-i900-on-tuslar samsung-omnia-i900-on-acilis samsung-omnia-i900-on-acilis-mobile

“Samsung Omnia SGH-i900” üzerine 9 yorum

 1. Ya iphone’nin de farklı bir havası var, yani nasıl tarif etsem; programları, uygulamaları çok değişik ve güzel. Gerçi hiç WinMobile kullanmadım fakat kullanana kadar favorim iphone olacaktır 🙂

  Yanıtla
 2. Samsun i780 almıştım win6.0 beş para etmez. 1000 TL verdim iki hafta sonra 500 TL ye ikinci ele zor sattım. İnşallah bu yeni çıkan iyidir de tüketiciyi memnun eder. Diğer tarafdan her dokunmatik telefonun iphone ile karşılaştırılmasını anlamsız buluyorum. İkisi çok farklı telefonlar. İphondaki plaginlerin kalitesi hiç bir telefonda yok.

  Yanıtla
  • @Eylos ;

   Yapma dostum. Bir süre alışman lazımdı en azından Iphone gibi sınırlı değilsin istediğin gibi 6 yı geliştirebilirdin. Kaynak çok, program çok…

   Yanıtla
 3. Omnia kullanıyorum ve şarjı çok çabuk bitiyor, her akşam şarj etmek durumunda kalıyorum gün içinde internete bile girmediğim halde..Telpaya verdik normal dediler, bulunduğumuz bölgede telefon sinyalleri yeterince alamıyor olabilir dediler, ben gün içinde 3 kez mekan değiştiriyorum genelde; artı bulunduğum bölgede blackberry kullanılıyor sürekli onlarda böyle bşr sıkıntı duymadım..Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi, onların telefon şarjı da bu kadar kısa mı gidiyor?

  Yanıtla
 4. bende bugun alacagım bu aleti pek internette donanımlarını programlarını bulamadım cok mu yaygın değil bilmiyorum yada cok mu iyi eksiği yok programa gerek yok bilmiyourm yarın görmek sitiyorum ne olduğunu:)..herkeze tavsiye edebilirim ama fiyat niteliğinde iyi bir telefon…

  Yanıtla

Yorum yapın