WordPress 2.8.6 Güvenlik Güncellemesi

wordpress-logo WordPress 2.8.6 sürümü piyasaya sunuldu.  WordPress blog’da yayınlanan 2.8.6 sürümü güvenlik güncellemesi olarak bildiriliyor.  Acilen WordPress 2.8.6 sürümüne terfi etmenizi tavsiye ederim.

WordPress.org blog sayfasında yapılan açıklamaya göre ilk sorun Benjamin Flesch tarafından keşfedilen XSS güvenlik açığı.  İkinci problem ise Dawid Golunski tarafından keşfedilmiş Apache yapılandırma ayarlarından kaynaklanan bir güvenlik problemi

WordPress yönetim panelinizde de 2.8.6 sürümünün çıktığını göreceksiniz.  Database ve FTP yedeklerinizi aldıktan sonra sisteminizi 2.8.6 ya yükseltiniz.  Aman haberiniz olsun bu güvenlik problemi yüzünden hacklenebilirsiniz.

“WordPress 2.8.6 Güvenlik Güncellemesi” üzerine 12 yorum

 1. Teşekkürler abi, birsey soracaktım, 2.8.5 ‘e yükseltmedim ben, 2.8.6’ya yükseltirsem sorun oluşurmu acaba ?

  Yanıtla
 2. @yakup
  Hayır, otomatik güncelleme yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
  Güncellemede 2.8.6 dosyaları çekilerek upgrade yapılıyor.

  Yanıtla
 3. peki nasıl yapacağız? bunu anlatan konunuz varmı? yada yoksa yazmayı düşünüyormusunuz. (ben isterim doğrusu)

  Yanıtla
 4. @emin
  Yönetim panelinizde güncelle butonuna basarak yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz wordpress-tr.com WordPress Türkiye internet sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  Yanıtla
 5. @emin
  Merhaba Emin,
  Sitenizin wp-admin girişini yapınız ve karşınıze gelen panelde üst sekmede, ” WordPress 2.8.6 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin.” yazısına rastlayacaksınız, burada Tr dil dosyasının bulundugu sekmeden otomatik güncelle seçenegini tıklayarak ilerleyecek ve kendisinin bu işlemi yamasını bekleyecekniz.

  Karşılaştıgınız sorunları yazarsanız yardımcı olabilirim.

  Yanıtla
 6. merhabalar ben 2.8.6 sürümüne dün geçtim. fakat bir sorunla karşılaştım.

  admin panelinden bileşenler bölümünde ”kategoriler” bileşeni kayboldu. gözükmüyor malesef. temadandır dedim fakat başka widgetli temalar denedim. yine aynı sorun var.. yardımcı olursanız sevinirim…teşekkürler

  Yanıtla
 7. merhabalar, ben 2.8.6 yi indirip sunucuma yükledim. sonrada /wpadmin/upgrade.php ye girdiğimde veritabanınız güncel yazısı vardı. benim size sorum başka hiç bir şey gerekmiyor mu? hepsi bu kadar mı? cevap yazarsanız çok mutlu olurum.

  Yanıtla
 8. yapman gereken tek şey pasif bıraktığın eklentileri tekrardan aktifleştirmen gerek. ki bunu yapmışsındır:)

  birde sitende biraz gezin mesala konuların içine gir dolaş..

  bir sorun yoksa başarılı birşekilde güncelleme yapmışsındır…

  Yanıtla

Yorum yapın