WordPress Hata; Briefly unavailable for scheduled maintenance.

wordpress-logoMerhaba arkadaşlar bugün siz değerli okuyucularımla WordPress’in bir hata mesajını paylaşmak istiyorum.  WordPress güncellemesi yaparken karşıma gelen “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.” hatasını çözmek aslında çok basit.

Güncelleme yarıda kesilirse yada otomatik güncelleme sırasında bir hata olursa “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatası çözmek için 2 işlem yapmamız gerekiyor.  Çözüm;

Öncelikle Wp-admin klasörü içerisindeki .maintance  dosyası göreceksiniz. Bu dosyayı siliniz.  İkinci olarak Wp-content içerisindeki upgrade klasörü içindeki dosyaları siliniz.  Son olarak WordPress’in son sürümünü indirip FTP’nize gönderiniz. Bu işlemler bittikten sonra WordPress’i güncelleyebilirsiniz.

NOT: Lütfen güncelleme yapmadan önce veya bu işlemlere başlamadan sisteminizin bir yedeğini alınız.

“WordPress Hata; Briefly unavailable for scheduled maintenance.” üzerine 14 yorum

 1. Son olarak FTP’ye göndermek değil de işlemi yeniden tekrarladığımızda yine aynı hatayı mı alıyoruz ?

  Yanıtla
 2. @Resul AYDOĞDU
  Yok yok hata almazsın 🙂 Ben hep manuel iş yaptığım için öyle yazmışım. Alışkanlıklar işte 🙂

  Yanıtla
 3. Merhaba hocam yazıyı kaynak belirterek apkdata.club/2016/02/19/wordpress-briefly-unavailable-for-scheduled-maintenance-hatasi-cozumu/ burada paylaştım haberiniz olsun

  Yanıtla
 4. .maintance
  Wp-admin klasöründe olmaz. Ana dizinde olur ve eğer FTP den onuda göremiyorsanız Filezilladan gizli klasörleri göster yapınız.

  Yanıtla
 5. Teşekkür ederim işe yaradı. Allah kimseyi WordPress’i Windows IIS’e kurmak zorunda bırakmasın 🙂

  Yanıtla
 6. Hamza usta şöyle bir sorun var bu hata sitede sadece dashboard da tıklayınca [wp-admin/index.php] de çıkıyor. .maintenance klasörü /public_html wp-admin wp-include wp-content hiçbirinde yok. Hata resmi https://i.hizliresim.com/6y73zk.jpg sanırım başka bir çözümü var. Önerin var mı? wordpress forumlarında da paylaştım.

  Yanıtla

Yorum yapın