WordPress 2.9 Geldi.

Dün sizlere Worpress 2.9 RC1 sürümüne terfi ettiğimden bahsetmiştim. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde çıkacağını söylerken hemen ertesi gün çıkabileceğini aklımdan geçirmemiştim. Sağolsun WordPress takımı bugün WordPress 2.9 kararlı sürümü piyasaya sürdüler.

Şuan itibari ile WordPress yönetim panelinizde WordPress 2.9 sürümü çıktığını görebilirsiniz.  Sisteminizi güncellemeden önce lütfen database ve ftp yedeklerinizi alın ve eklentilerinizi devre dışı bırakın.  WordPress 2.9 sürümü hakkında dün sizlere yeni özelliklerinden ve yapısından biraz bahsetmiştim ama WordPress blogundan daha net bilgiye ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

WordPress 2.9 yeni eklenen özellikleri ile dikkat çekiyor.  Özelliklede imaj editörü epeyli dikkatimi çeken noktalardan birisiydi.  Sisteminizi artık WordPress 2.9’a yükseltmenin zamanı geldi.  İsterseniz biraz daha bekleyebilir ve WordPress 2.9 Türkçe sürümüne terfi edebilirsiniz.  WordPress Türkiye ekibi sağolsun 2.9 için Türkçeleştirme çalışmalarına başladı bile…  WordPress 2.9 blogundan daha fazla bilgi alabilirsiniz.  Kolay gelsin.

Hala bir WordPress blogu olmayanlara yada WordPress Host sıkıntısı çekenler için İxir Host tavsiye ederim.

“WordPress 2.9 Geldi.” üzerine 2 yorum

  1. henüz türkçe sürüm yok; ancak en geç yarına çıkar sanırım.
    çöp kutusu özelliği çok iyi olmuş. silinen yazı ve yorumları geri alabiliyorsunuz.
    resim editörü de kendi alanında gayet başarılı bence.
    birçok açık da kapatılmıştır.

    Yanıtla

Yorum yapın