WordPress 2.6 Sürümüne Güncelledim.

Tekrardan selamlar arkadaşlar.  WordPress 2.6 sürümüne terfi ettim.  Açıkcası tercihim birkaç gün sonra çekmekti ama birkaç tane 2.5.1 WP sürümünün hacklendiğini duyunca güvenliğimi maximum seviyede tutsam da dahil terfi etmeye karar verdim.

Velhasıl kelam 2.6 ya geçiş yaptım. Öncelikle ingilizce sürümünü kurabilirsiniz. Henüz TR sürümü çıkmadı ama çok fazla bir değişiklik yok. Mevcut Türkçe Dil dosyası yeterli durumda. Sadece yönetim panelindeki birkaç kelimeyi Türkçe’ye çevirememekte. Çevirmesine de gerek yok zaten tahmin edebileceğiniz şeyler..

Yönetim panelinde dikkatimi çeken bir nokta

You have 726 yazı, 3 sayfa, 1 taslak, contained within 14 kategori and 2,136 etiket. You have 12,010 total comments, 11,815 approved, 195 spam and 0 awaiting moderation.

Yazısı burada önceki sürümde kaç tane yorum yapıldığını hesaplamıyordu. Aslında buna ihtiyacım vardı diyebilirim. Statlarımı yazarken yorumları hesaplattırmak zor oluyordu. Şimdi rahat rahat yorum sayısını yazabilmekteyim.

Başlangıç sayfasında dikkatimi çeken diğer bir hususda TURBO butonu..!

Speed up WordPress

Sağ üst taraftaki bu Speed up WordPress butonuna bastığınızda Gears kurulumunu aktif ediyor.

hakan yamanoglu:

bkz. Google Gears (:

Hakan’ın yorumunu daha önceki şu yazımda Google Gears dan bahsetmişti.

Aslında Turbo özelliğini kısaca özetlemek gerekirse WordPress’in bazı dosyalarını LOCAL de çalıştırarak daha hızlı çalışmasını sağlıyor diyebilirim. Gözle görülür bir artış var tabiki … Yalnız bunu yani Gears’ı  herkes kurarsa sorunyok fakat pek fazla kişinin kuracağını sanmıyorum.  Blog yöneticileri kuracaktır. Günce 3-5 yazı yazanlar için pekde gerek yok gibi düşünüyorum ama yoğun yazı giriyor ve sürekli yorum onaylıyorsanız muhakkak ki kurmanızı isterim.

Ben 50 civarında yorum onaylıyorum ve günde 1-2 bazen 3-4 yazı girmekteyim sanırım bir ara kurup sizlerle paylaşacağım.

Birde YÖNET bölümünde TARTIŞMA sekmesinde avartar fonksiyonunu ayarladığımız kısımda avartarı olmayanlar için ek avartar eklemesi yapılmış. 6 avartar seçeneği sunulmuş Gravatar a üye olmayanlar için 6 farklı avartar seçeneğini kullanabilmektesiniz.

Pluginlerim arasından

WordPress Database Backup

Paged Comments

Google XML Sitemaps

Akismet

Clean Options

Adsense-Deluxe

Herhangi bir sorun çıkartmadı ve yüklemede başarı bir şekilde çalışmakta.

hadi kolay gelsin…!

“WordPress 2.6 Sürümüne Güncelledim.” üzerine 7 yorum

 1. Selam TEA,

  yakın zaman önce hosting firmanı değiştirmiştin. bu aralar bir hosting firması arayışı içindeymi şu anki hosting firmandan memnunsan neresi olduğunu bizlerle paylaşabilirmisin?

  biraz konu dışı oldu ama kusura bakma..

  teşekkürler.

  Yanıtla
 2. bilgiservisim ;

  Teşekkür ederim.

  dontEnter ;

  Hosting firmam BYETHOST şuana kadar hiç sıkıntı çıkartmadılar. Kapanma kitlenme kasılma yaşamadım. Teknik Desteği bedava ne söyledimse yaptılar. Ayrıca bildiğim kadarıyla hiteriniz 7000 leri bulunca adamlar sizi bir üst pakete geçmeniz için zorluyorlar hatta yoksa kaparız diyorlar geçişi yine kendileri yapıyor ve sıkıntı çıkartmıyorlar. Benim hitlerim şuan 3500-4500 arası ve bu hiti çok rahat kaldırabilmekteler…

  Tavsiye ederim. Ayrıca ne kusuru her zaman istediğini sor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım…

  Yanıtla
 3. merhaba arkadaşlar 2.6.5 sürüme güncelledim ancak güncelledigime bin pisman oldum.. yazi ekliyorum yaziyi yayinla dedigimde taslaklar bölümüne ayrica 2 ya da 3 tane kafasina göre taslak açiyor.
  Yayinla dedigim yazida yayinlaniyor bu arada.dolaysiyla tekrar o taslaklari silmekle ugrasiyorum.Diğer bir sorun ise,örnegin bir yaziyi silcem tek yazi ise pek zorlanmior ancak 2 yaziyi seçip birden silmek istedigimde en az yarim saat bekliorum konuyu silmesi için.. bu sorunlari yasayaniz var mi acaba ?

  Yanıtla
 4. Hi there, just spent a short break reading this site. I’ll be visiting again after taking a peak at some of your posts. definitely

  Yanıtla

Yorum yapın