WordPress 2.7.1 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin.

Merhaba arkadaşlar biraz önce yorumları okurken dikkatimi çekti. Üstte bir yazı  WordPress 2.7.1 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin. WordPress’in yeni sürümü 2.7.1 WordPress blog’a girip bir inceledim.  2.7 üzerindeki  68 hatayı düzeltmişler ve 2.7.1 fixes olarak yeni bir sürüm yayınlanmış.

Yeni sürüm sadece 2.7 sürümündeki bazı hataların düzeltilmesi olduğunu gördüm.  trac.wordpress.org adresinde 2.7 ile 2.71 sürümleri arasındaki düzeltmeleri ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

2.7.1 sürümüne otomatik güncelleme yapmak için araçlar menüsünden güncelle butonunu tıklamanız yeterli. (ingilizce versiyon)

Türkçe versiyonu için WordPress-tr ekibide eminim ki kısa bir sürede çeviri yapıp bizleri bilgilendirecektir.

İngilizce versiyonu için WordPress.org ‘den 2.7.1 sürümünü indirebilirsiniz.

“WordPress 2.7.1 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin.” üzerine 15 yorum

 1. Daha yepyeni gıcır gıcır 2.7 miz vardı ne çabuk 68 hata bulup düzelttiler (:
  Helal olsun valla iyi çalışıyolar (:
  TR si de Hala çıkmadı bizimkiler uyuyo heralde (:

  Yanıtla
 2. @ChemisTRaP
  Dün gece çıktı indirip tek tek dosyaları editlemek malesef biraz uzun sürüyor. Bilmiyorsunuz lütfen itham etmeyiniz…

  Yanıtla
 3. ChemisTRaP, adamlar yapıyor biz uyuyoruz evet. Siz ne kadar uyanıkmışsınız ki bunu farkettiniz yüzümüze vurdunuz, bizi rezil ettiniz.

  Hiç bir ücret beklentisi içinde olmadan gönüllü yaptığımız bu iş ile ilgili ne kadar kolay hakarete varan yorumlarda bulunabiliyorsunuz. Türkçe paket’in çıkması için geçtiği süreci biliyor musunuz? Kimse bize yeni sürümün ne zaman çıkacağını haber vermiyor. Aynı sizin gibi biz de ingilizce yeni sürüm çıktığında haberdar oluyoruz ve Türkçe’sini çıkartmak için harekete geçiyoruz. Eskiden bu süre çok daha uzundu. Şimdi orijinal paket çıktıktan bir kaç saat sonra Türkçe paket de çıkıyor. Siz böyle teşekkür ediyorsanız diyecek bir şeyim yok elbette…

  Yanıtla
 4. Doğrusu bekliyordum. Çünkü 2.7’de köklü bir değikilik yapılmıştı. Bundan sonra yeni sürümler üç aydan önce çıkmaz diye düşünüyorum. Gerçi wp geliştikçe blog mantalitesinden uzaklaşıp CMS ‘ye yavaş da olsa geçiş yapıyor. Bu yüzden joomla ‘yı bırakmıştım. Artık 2.7.1’in türkçe versiyonunu bekleyeceğiz.

  Yanıtla
 5. Bu arada zaten wp bir CMS’dir hemde dünyanın en çok kullanılan CMS’lerinden birisidir diye bir cevap yazmayın ltf. Anlatmak istediğim Blog Hedefli bir alt yapıyı geçmeye başladı …

  Yanıtla
 6. eylos :

  Bu arada zaten wp bir CMS’dir hemde dünyanın en çok kullanılan CMS’lerinden birisidir diye bir cevap yazmayın ltf. Anlatmak istediğim Blog Hedefli bir alt yapıyı geçmeye başladı …

  🙂

  Yanıtla
 7. Otomatik güncelleme ne güzel oldu 🙂 Bir tıkla saniyeler içinde güncelleme yaptı. Eskisi gibi olsaydı sanırım 3-4 ay sonra güncelleme yapardım 🙂

  Bu arada WordPress TR’ye laf söyletmem…

  Yanıtla
 8. I totally agree a 100%. I can’t believe that he would even associate with that. Individuals nowadays are just unbelievable, by no means ceases to amaze me what individuals do and say anymore. Nice blog.

  Yanıtla

Yorum yapın