Microsoft Blogger Toplantısı

Merhaba arkadaşlar…  Bugün Microsoft’un yeni ofisindeydik.  Geçenlerde Microsoft blogger daveti olarak sizlere bahsetmiştim. Yaklaşık 20-25  kişilik bir gurup olarak oturduk konuştuk kaynaştık.  Güzelde geçti diyebilirim.  İlk önce bizlere Windows Live servislerinden bahsettiler. Sonrada Windows 7 tantımı ve media center ile diğer bir odada deva ettik…

Blogger arkadaşlarla taınışma fırsatı yakaladık açıkcası çok sosyal birisi değilim. Bu yüzden pekde aktif olamadım ama yinede tanıdık yüzlerle böyle toplantılara katılıp muhabbet etmek gerçektende güzel birşey..   Heleki Hakkı Ceylan, Wolkanca, Ömer gibi arkadaşlarla yüzyüze tanışma fırsatı bulmak güzel bir deneyim oldu diyebilirim. Sanırım bu toplantılara ileride sık sık katılmaya devam edeceğim.

teakolik_wolkancanuri_cankaya_microsoft_bloggermicrosoft_windows_7_beta_bloggermicrosoft_win7_betamicrosoft_blogger_live_servicesmicrosoft_blogger_3microsoft_bloggerlive_services_microsoftmicorosoft_blogger_2

İlk Ömer’le tanıştık sonra salona geçince  sessiz sakince bir tip koltukta oturan Volkan dikkatimi çekti.  Upss ben bu adamı bir yerden tanıyorum ama 🙂   Ayrıca ikramları için Microsoft’a çok teşekkür etmek isterim.  Yeni binalarıda gerçektende harika bir yer özelliklede kendilerine ait olması ve tasarımları ilgimi çekti diyebilirim.  Tek tek ilgilenip binayı gezdirdiler.  Dönerkende Hakkı Ceylan hocamla tanıştım.

H.C “Karşıya giden var mı ?”

TEAkolik “Ben varım ”

🙂

İzlenimlerim :

Windows Live servislerine geniş yer verdiler özelliklede Windows Live’nin sosyal bir platform haline getirilmesi kullanımını artıracağına katkıda bulunacağını sanıyorum. Gmail gibi tüm pop3 hesaplarınızı bir arada toplayabilmeniz kişi listelerinizi tek bir elden düzenleyebilmeniz gibi özelliklerinin yanısıra Facebook gibi sistemlerlede uyumlu bir hale geldiğini gördüm.

Windows mobile konusundada Microsoft’un elinden geleni yaptıklarından bahsettiler. Özelliklede bu konuda firmalara bağımlı olmaları firmaların gelişmesiyle Windows Mobile’nin gelişeceğini belirttiler. Tabiki ne kadar çok üretici firmayla anlaşılırsa o kadar çok gelişecektir. Microsoft’un her firmaya kapısı açıkmış bunu bizzat dile getirdiler… Mobile konusundaki yenilikleri dört gözle beklediğimi belirtmek isterim.

Birde messenger ve istatistiki verilerden bahsettiler. Türkiye’deki Messenger kullanıcılarının sayısı kişi başına gönderilen ortalama mesaj sayısını görünce şaşırdım diyebilirim.  Microsoft’un elinde bir altın madeni var fakat bugüne kadar işletilmiyormuş… Hele şükür ki Live servislerini birazdaha geliştirerek kullanıcılarına sunmaları en azından bu madenden altın çıkartmaya başladıklarını gösteriyordu.  Veriler dedimde rakamlardan hiç bahsetmedim. Gerçi bu rakamları yayınlamamamızı isteyeceklerini sanmıyorum öncelikle bir sormak lazım fakat rakamların büyüklüğünü kafanızda ne kadar canlandırsanızda tahmin edemeyeceğinize eminim 🙂   İleriki zamanlarda bende windows live servislerinden bahsetmek istiyorum. Açıkcası çok güzel makaleler çıkacağını sanıyorum.

Gelelim yeni yerlerine….

Microsoft’un eski yerini şöyle bir göz önüne getiriyorumda hakkaten müthiş bir manzarası vardı. Malesef ki orada katlara bölünmüş olmaları ve küçük geliyor olması nedeniyle yer değiştirmişler şunu söyleyebilirim oradaki manzara herşeye değerdi 🙂  Yeni yerleri ise tamamen kendilerine ait.  Çok değişik tasarımlarda katlar halinde bölümler oluşturulmuş.  En çok hoşuma giden yer en alt kat ve en üst kattı. En üst katta geniş bir teras ve kafeterya bulunuyor en alt katta ise misafirleri karşıladıkları bir mekan.

Açıkcası orada çalışmayı isterdim 🙂

Çok fazla ayrıntıya girmedim çünkü pek gerek görmüyorum. Biz bloggerleri bir güzel yedirdi içirdi ve sağolsunlar bilgilendirdiler. Küçük hediyelerinide unutmamak lazım.

Toplantı için buradan  Nuri Çankaya,  Alper Mestçi,  Ebru Çapa, Emre Tok ve Egemen Gönen ‘e ilgi alaka ve davetleri için teşekkür ederim.

Güncellendi : 13.02.09

“Microsoft Blogger Toplantısı” üzerine 13 yorum

 1. Bu kadarcik mi ? En az dmoz kadar bir seri bekliyoruz bu yazidanda 🙂
  Neye gore sectikleri konusunda en ufak bir bilgiye sahip oldunuz mu ?

  Yanıtla
 2. @Alper
  Yazıyı düzenlendim… Açıkcası bu konuda bir ipucu alamadım. Ayrıca tabiki bu kadar değil bunun yanında küçük guruplar halinde birebir konuşmalarda yapıldı. İkramlarıda cabası 🙂

  @Mehmet
  Olmaz mı bol bol sordular cevapladık bazende biz sorduk onlar cevapladı..

  Yanıtla
 3. Hayırlı olsun:)
  İkinci satırda 3. resim (Soldan sağa) Burak Bayburtlu mu? 🙂

  Bu arada Volkan e-tohum toplantısından sonra saçlarını kestirmiş:p Niye bu kadar ayrıntıya önem verdim ki?

  Yanıtla
 4. dontEnter, seni çağırmadıysalar çok ayıp etmişler. Her gün windows hakkında makale yazıyorsun. Cidden çok ayıp etmişler.

  Bu arada, vistadan win7’ye geçişi merak ediyorum 🙂

  Yanıtla
 5. En kısa sürede geçiş yaparsın umarım 🙂 Ayrıca 2009 sonlarına doğru son kullanıcıya satılmaya başlayacakmış…

  Yanıtla
 6. @Mehmet, sanal alemde tazeyim ondan olsa gerek. 🙂 Başka bahara artık. Windows 7 Beta’yı çıktığı günden beri kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum Henüz beta olmasına rağmen beni her konuda tatmin ediyor. 🙂

  @TEAkolik tek isteğim acele etmemeleri. 2010’da satışa sunsunlar ama güvenli, hızlı ve başarılı olsun.

  Yanıtla
 7. Toplantı neden yapıldı? Hedeflenen neydi? Niye gazeteciler değil de blogcular çağırıldı? Ayyy çıldıracam hiç ayrıntı yazmamışsın 🙂

  Yanıtla
 8. Abi seninle tanışmak da çok güzel oldu, inşallah sık sık görüşürüz 🙂 bir dahakine dhaa geniş geniş muhabbetimizi de ederiz artık 🙂

  Yanıtla
 9. Davet edilipte gidememek kötü oldu yaa. ): Hava şartları, iş yoğunluğu vs. derken bulunduğum ilden ayrılmam pek zordu. Temennim diğer toplantılara.

  Yanıtla

Yorum yapın