WordPress 4.4.1 Sürümüne Hoşgeldiniz

Meşhur CMS yazılımı WordPress yeni güncelleme ile karşımıza çıktı. Bir süre önce 4.4 sürümünü kullanmaya başladığımız WordPress, bugün 4.4.1 sürümü ile bazı güvenlik açıkları için çıkartıldı ve toplamda 52 hata düzeltildi.

Bu bir güvenlik güncellemesi de olduğu için mutlaka yüklemeniz gerektiğinin altını çizelim. Özellikle de bazı noktalarda sorunlar oluşuyordu. Bu sürüm ile birçok hata da düzeltilmiş oldu.

Her zamanki gibi yeni varsayılan temamız, Yirmi Onaltı, klasik blog tasarımına modern bir soluk getiriyor. Yirmi Onaltı her cihazda güzel görüntülenecek şekilde yapılandırıldı. Akıcı bir ızgara tasarımı, esnek üst kısım, eğlenceli renk şemaları ve dahası, hepsi içeriğinizi öne çıkarmak için yapıldı.

WordPress artık farklı boyutlara her zaman oturabilmesi için görsellerin gösterimini daha akılcı bir şekilde ele alıyor.

Artık yazılarını başka sitelere gömebilirsiniz, hatta diğer WordPress sitelerine bile. Bir yazı bağlantısını düzenleyicinin içine atın ve anında bir gömme önizlemesi görüntüleyin. Başlık, özet ve eğer bir tane belirlediyseniz, öne çıkan görsel. Hatta sitenizin ikonunu, yorumlar ve paylaşım için bağlantınızı da dahil ediyor.

Yazıların gömülebilmesinin yanı sıra WordPress 4.4 beş yeni oEmbed sağlayıcı ile geliyor: Cloudup, Reddit yorumları, ReverbNation, Speaker Deck ve VideoPress…

Son olarak; güncelleme yapmadan önce sisteminizde bir hata oluşma riskine karşı Database ve FTP yedeği almanızı tavsiye ederim.

“WordPress 4.4.1 Sürümüne Hoşgeldiniz” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba Hamza Abi Naber ?
    Merhaba hamza abi yorumlar ile site yavaşlarmı test etme amaçlı sitende deneme yapıcam. bunun ile ilgili kısa bir makale yayımlarsan hoş olur

    Cevapla

Yorum yapın