WordPress Otomatik Güncelleme Artık Türkçe

wordpress-logoMerhaba arkadaşlar.  WordPress 2.8.5 sürümünü yani son sürümü kullanırken dün gece tuhaf bir güncelleme uyarısı aldım.  2.8.5 kullanıcıları panelinizde yeni bir güncelleme olduğunu ve 2.8.5 sürümünün tekrardan güncelleneceği uyarısı alırsanız hiç şaşırmayın.

2.8.5 kullanırken neden 2.8.5 uyarısı aldığımı merak ettim ve WordPress-TR ekibine durumu dün gece ilettim.  Sağolsun WordPress-TR ekibinden Eray Endeş, Hakkı Ceylan ve Emre Erkan hemen cevap verdiler.  Bir hata olabileceğini düşünürken Emre Erkan bize güzel bir süpriz yaptığını öğrendim.

Emre Erkan’ın WordPress-TR sayfasında yaptığı açıklamaya göre;  WordPress’in otomatik güncelleme servisine Türkçe paketi eklendi.

Hatırlarsanız bir süre önce WordPress sistemine otomatik güncelleme özelliği getirmişti. FTP ile hiç uğraşmadan tek bir tıklama ile sistemi güncelleyebiliyorduk. Fakat sistem WordPress Türkçe paketini değilde WordPress ana paketini sisteme yüklemekteydi. Türkçe için yine FTP üzerinden güncelleme yapmak zorundaydık.

Anlaşılan o ki Emre Erkan arkadaşımız bize bir güzellik yaptı ve WordPress otomatik güncelleme servisine WordPress ‘in Türkçe paketini dahil etmiş.  Bu sayede sisteminizi Türkçe olarak güncelleyebileceksiniz.

WordPress Türkiye ekibine teşekkürlerimi sunarım.  Artık tek bir tuşla sisteminizi otomatik olarak Türkçe paketi ile güncelleyebilirsiniz.

“WordPress Otomatik Güncelleme Artık Türkçe” üzerine 5 yorum

 1. dün gece aynı şaşkınlığı ben de yaşadım.zaten güncel sürümü kullanıyordum ve tekrar güncelleme olduğunu görünce n’oluyor falan diedim kendi kendime.

  WordPress-TR ekibine teşekkürler…

  Yanıtla
 2. Sürüm yükseltirken sürekli hata alıyorum, bir türlü nasip olmadı panelden otomatik olarak sürüm yükseltmek. Host sağlayıcıyla görüşün diyorlar, fakat bu tür haberleri görünce bir garip hissediyorum, tek miyim diye 🙂

  Yanıtla
 3. @HasanCTK
  @Nusret Dandıl
  Eğer Windows bir hosta sahipseniz yada dosya izinleri ve erişim haklarınızda kısıtlamalar varsa otomatik güncelleme yapamayabilirsiniz. Lütfen host firmanız ile iletişime geçip hatayı bildiriniz.

  Yanıtla

Yorum yapın