WordPress Taslakları SQL Kodu İle Silmek

WordPress kullanan arkadaşlarımdan Fesih’in blogunu incelemeye aldım.  Özelliklede yavaşlık çok olduğunu ve taslak yazıların 650 ‘den fazla olduğunu görünce şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Sisteme bakım yaptıktan sonra taslakları temizlemek gerekiyordu. Fakat yönetim panelinin yavaşlığı ve hepsini teker teker silmenin zorluğunu görünce farklı bir yol izlemek istedim.  Birkaç saniye içerisinde temizlediğim taslaklar sistemi birazda olsa rahata kavuşturmuştu.

Gelelim Nasıl yaptığımıza….

Tüm taslakları aslında bir SQL cümleciği yazarak temizleyebiliriz.  Aşağıda vereceğim SQL cümleciğini PhpMyAdmin üzerinde SQL sorgusu olarak çalıştırırsanız tüm taslaklarınızdan birkaç saniye içerisinde kurtulabilirsiniz.

NOT: Bu SQL kodunu yazmadan önce lütfen Database yedeğinizi alınız. Aksi takdirde yanlış yaparsanız Datalarınıza zarar verebilirsiniz.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_status = “draft”;

Kodunu SQL üzerinde çalıştırdığımızda otomatik olarak tüm taslaklar temizlenecektir.   Önemli olan en kısa sürede en uzun işi yapmak 🙂 Tam bir tembellik değil mi 🙂

“WordPress Taslakları SQL Kodu İle Silmek” üzerine 9 yorum

 1. Yukarıdaki kodları kaydedip blogda çalıştırdığımız zamanda aynı yere geliyor biraz daha pratik sayılabilir 🙂

  Yanıtla
 2. yine ben bu kez 3200 satır sildim, botla konu çekerken yanlışlıkla sonsuz döngüye sokmuşum 🙂

  bi baktım aynı şeyleri 20 kez eklemiş, google da bu aramada ilk siz varsınız.
  yalnız şöyle bir şey var ilk önce bir hata aldım, bilinmeyen sutün diye 1054 kodlu. başka arkadşlar da aynı hatayı alırsa draft tı tek tırnak içine alsınlar

  Yanıtla
 3. Harikasınız hocam tüm taslakları sildim tek tek silmeye çalıştıydım 2k post sil sil bitmiyor 🙂

  Bu arada hata alan olursa bu şekilde denesin. Mrs.Doctor 😉

  DELETE FROM wp_posts WHERE post_status = ‘draft’;

  Yanıtla

Yorum yapın