WordPress wordfence-waf.php Hatası

Hacılar yaşlandığımı düşünmeye başladım. Geçenlerde All In One WordPress Security and Firewall eklentisini kurmuştum. Biraz sıkıntı çıkardı kaldırdım. Neyse bugün baktım ki ana dizinime

wordfence-waf.php

İsimli bir dosya atmış. Görür görmez kaldırdım. Zaten DB’ye de birkaç tablo açmıştı. Onları da toptan temizlik sildim gitti. Amma ve lakin, wordfence-waf.php dosyasını sildikten sonra blogum HTTP 500 Error verdi.

Aklıma da gelmedi hiç, çünkü bir bağ kuramadım alakası yoktu. Eklentiyi kaldıralı 1 ay oldu. Bu dosyayı uçurunca hata vermez diyordum…

Neyse sorunu çözdüm. 

Fatal error: Unknown: Failed opening required 
'/public_html/wordfence-waf.php' 
(include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php')

Bu hata mesajını server loglarında görünce olayı fark ettim.

Peki nasıl düzelteceğiz?

BuAll In One WordPress Security and Firewall eklentisinin bir de gizli dosyası var.  Ana dizin altında gizli bir dosyaya saklıyor. Hiç fark etmiyorsunuz.

/public_html/.users.ini

Bu dosya içerisinden wordfence-waf.php dosyasını çağırıyor.

; Wordfence WAF
auto_prepend_file = '/xx/xx/public_html/wordfence-waf.php'
; END Wordfence WAF

Ben bu dosyayı uçurunca blog elbette ki hata verdi. Yapmamız gereken şey ise komut satırına girip,  .users.ini dosyasını silmek!

# rm -rf .users.ini

olay bu kadar… Artık blog hata vermeden canavar gibi çalışmaya devam edecektir.

“WordPress wordfence-waf.php Hatası” üzerine 7 yorum

 1. Hocam konu dışı olacak biraz ama; Sitenizde kullanmış olduğunuz içeriğin alt ve üst kısımlarında gözüken sosyal medya paylaşım eklentisinin adı nedir ?

  Yanıtla
 2. Unknown: Failed opening required ‘/home/ /public_html/ de/wordfence-waf.php (include_path /opt/alt /php73/usr /share/pear ) in Unknown on line 0

  bende bu hatayı alıyorum nasıl çözeceğim. Ben hiçbir dosya silmedim yukarıda yazdıklarından hepsi duruyor

  Yanıtla
 3. Büyüksün 🙂 Öyle karşılaştım hallettim işte demek yerine bunu metinleştirerek katkı sağladığın için teşekkürler. Başarılar..

  Yanıtla

Yorum yapın