WordPress’in Yeni Sürümü 4.1.1 Çıktı!

WordPress 4.1 sürümü ile dikkatimizi çekmişti. Şimdi ise, 4.4.1 sürümü ile karşımıza geldi. Güncelleme ile yeni geliştirmeler yapıldığını görüyoruz.

Dikkat dağıtmayı önleyici yazma modu

Bazen tek ihtiyacınız olan sadece düşüncelerinizi kelimelere dökmektir. WordPress yapımcıları da bunu iyi biliyorlar. Yeni güncelleme ile yazı panelinde daha rahat yazı yazabilir ve konsantre olabiliyoruz.

Yazmaya başladığınızda dikkatinizi dağıtacak her şey yavaşça yok oluyor. Tamamen yazınıza odaklanabileceksiniz. İhtiyacınız olduğunda ise tüm araçlarınız anında geri dönebiliyorlar.

WordPress 4.1 sürümünden sonra 21 adet hata düzeltmesi yapılmış. WordPress 4.1.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Her zamanki gibi güncellemeyi yönetim paneli üzerinden yapabilirsiniz.

[kirmizi]Son olarak güncelleme yapmadan önce, herhangi bir hataya karşın FTP ve Database yedeğini almayı unutmayın! [/kirmizi]

Yedek almak için WP Easy Backup veya alternatif bir yedekleme eklentisi kullanabilirsiniz.

“WordPress’in Yeni Sürümü 4.1.1 Çıktı!” üzerine 5 yorum

 1. wordpress’e sizin bakış açınız nasıl? tema entegre etmek kolay değil bence ve fazla verbose. gereksiz methodlarla dolu her yer. çok daha basit ve kullanışlı bi sistem olabilirdi. sizce de böyle mi, bir görüşünüzü alırım

  Yanıtla
  • http://www.wpkitap.com/ yazarı olarak sana bunu ben cevaplayayım.

   WordPress dünyanın en çok kullanılan CMS ve Altyapısı olmasını basitliğine ve hızlı geliştirme olanaklarına borçlu.

   Bugün WordPress farkında olmadan internette girdiğiniz her 10 siteden 2 si olmuş durumda. SEO ve içerik yönetimleri konusunda büyük avantajlara sahip. Google bile WordPress kullanılması konusunda önerilerde, tavsiyelerde ve yardımlarda bulunuyor. (http://goo.gl/F3Amq4)

   1- WordPress te tema entegre etmek sistemler arasında en kolay olanlardan birisi.
   2- WordPress Kullanım ve Cross platform kullanım açısından en iyi sistemlerden birisi

   Eğer orta ve ileri seviye PHP biliyorsanız 2 günde tema yapmasını öğrenirsiniz.

   Bana “PHP biliyorum Tema Entegrasyonu öğretir misin” diye gelip 2 günde entegrasyon öğretemeyeceğim kimse yok. Çünkü WordPress tema yapım fonksiyonlarını ve Template Hierarchy (http://codex.wordpress.org/Template_Hierarchy) öğretmek 2 günlük iştir.

   Gerisi sizin kapasitenize ve çalışkanlığınıza kalır.

   WordPress hakkında daha fazla bilgi için şu video serisini tavsiye ederim. http://goo.gl/qArGkc

   **Kendiniz araştırıp fikir sahibi olun çevrenizin söylediği her şeye güvenmeyin. Türkiye’de her alanda olduğu gibi maalesef yazılım alanında da bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insan dolu.

   **Gerçek uzmanından eğitim ararsan şuraya abone olabilirsin http://www.egitimalem.com/egitimler/wordpress/ bu video eğitimleri ben yaptım.

   Yanıtla
   • Tema entegresinin kolay olmadığı konusunu şöyle düzeltebilirim: tema entegresi çok daha basit olabilirdi.
    Genel fikrim hala entegrenin karışık olduğu şeklinde. WP yaratıldığı zamana bakışla çok iyi olabilir ama şuan için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ben size bundan kat kat daha kolay entegre edilebilir, daha anlaşılabilir hatta PHP bilgisi az olan insanların bile kolaylıkla anlayabileceği ve 2 günde değil 2 saatte öğrenebilecekleri bi sistem yapabilirim.
    ** Alışkanlıklarınızı biraz kırıp, ne yapabilirim diyin; size sunulan her şeyi olduğu gibi kabullenmek yerine bunun daha iyisini nasıl yapabilirim diye sorun. Türkiye’de maalesef yenilik hakkında bilgisi olmadığından yeni bir şey üretmeye dair fikri olmayan insan dolu.

    Yanıtla
 2. Bayılıyorum bizim milletin yaparım, ederim, daha iyisi olur moduna 🙂 yap dediğin zaman her zaman foss.. Gerek yok bunlara.

  Yanıtla

Yorum yapın