Xperia için Android 4.0 Güncellemesi Yayınlanmaya Başladı!

Sony Ericsson 2011 yılında çıkardığı Xperia serisi telefonları için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin yapılacağını duyurmuştu. Sony Ericsson kullanıcıları için verilen bu sevindirici haberden sonra merakla Sony firmasının ics 4.0 güncellemesini beklemeye başladık.

Güncellemeler ile ilgili süreçleri blogunda duyuran Sony Mobile,  Nisan ayı ortasında Xperia Arc S, Xperia Ray ve Xperia Neo için Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınlamaya başladı. Henüz diğer modeller için bir açıklama yapılmasa da 2011 modelleri için ics 4.0 güncellemesi geleceği biliniyor.

İsveç, Danimarka ve Norveç gibi birkaç ülkede Xperia Arc S, Xperia Ray ve Xperia Neo’nun bazı serileri için güncelleme başladığı Sony Mobile forumlarında belirtilmekte.

Diğer modeller için güncelleme ise yakında…

Son Mobile açıklamasına göre Xperia Arc S, Xperia Ray ve Xperia Neo modelleri Nisan ayında, diğer modeller ise Mayıs sonu veya Haziran başında güncellemeye kavuşacak.

Ice Cream Sandwich işletim sistemi çok daha optimize edilmiş ve performanslı olarak çalışıyor. Yalnız bu güncellemeyi alabilmeniz için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp Sony PC Companion yazılımı üzerinden güncellemeniz gerekiyor.

Eğer Sony PC Companion yazılımınız yoksa http://www.sonymobile.com/update  adresine girip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu güncellemeler seri, operatör ve lokasyonlara (ülkelere) bağlı olarak gecikebilir.  Henüz kullanmakta olduğum Xperia Arc S için bir güncelleme yok gözüküyor. Merakla bekliyoruz…

Aşağıdaki listede yer alan modeller için ise Haziran ayında Ice Cream Sandwich güncellemesi gelmesi bekleniyor.

Xperia S
Xperia Arc
Xperia Play
Xperia Neo
Xperia Mini
Xperia Mini Pro
Xperia Pro
Xperia Active
Live with Walkman

Yorum yapın