NComputing L300 Serisi Yüzlerce Yeni Öğrenciye Ulaştı

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan testlerden geçen NComputing L300 serisi erişim cihazları artık üniversitenin laboratuvarlarında kullanılmaya başlandı.

Teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak ve mümkün olan en yüksek kalitede sunmak için 17 yıldır dünyanın en önde gelen teknolojik çözümlerini ülkemize getiren dojop Teknoloji bu alanda bir başarıya daha imza attı.

NComputing markasının Türkiye distribütörlüğünü yapan dojop Teknoloji, Dumlupınar Üniversitesi’nin ilk tercihi oldu.

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, öğrencilerin eğitim sürecinde büyük ve önemli yer teşkil eden laboratuarlarında Ncomputing erişim cihazlarını kullanmaya başladı. 2011’in son çeyreğinde, NComputing L300 serisinden 750 adet erişim cihazı alan Dumlupınar Üniversitesi, bu cihazları 17 adet laboratuara paylaştırarak öğrencilerin hizmetine sundu.

Bilişim yatırımlarındaki giriş maliyetlerinin azaltılması, laboratuarların yönetiminde kolaylık, bilgi güvenliği ve denetimi, insan gücünden kazanç, bakım ve onarım maliyetleri ve enerji tasarrufu gibi kriterleri göz önünde bulunduran Dumlupınar Üniversitesi yetkilileri ilk etapta 72 adet NComputing L300 erişim cihazıyla kurdukları demo laboratuarda testler ve incelemelerde bulundu.

Sadece Office uygulamaları için değil mühendislik alanındaki uygulamalarla da kullanılabilen bir çözüm arayan Dumlupınar Üniversitesi yetkilileri, yapılan incelemelerin sonucunda NComputing L300 serisinden memnun kaldıklarını belirterek projeyi onayladı.

Dojop Teknoloji distribütörlüğünde sunulan Ncomputing L300 serisinden 750 adet erişim cihazı, 1 sunucu üzerinde 85 öğrenciye kullanım olanağı sunulacak şekilde sınıflarda ve laboratuarlarda kullanılmaya başlandı.

NComputing L300 erişim cihazı tek bir PC üzerinde eş zamanlı ve bağımsız çalışma imkânı sağlayan, ağ tabanlı bir erişim cihazıdır.

Bir kitabın yarısı boyutunda, düşük güç tüketen, daha az ısı üreten ve çok sessiz çalışan bu cihazlar birden fazla bilgisayarın kullanıldığı şirketler, eğitim kurumları, hastaneler ve devlet kurumları için ideal bir çözümdür.

Ncomputing L300 Serisi Teknik Özellikler

 • Bir bilgisayarı maximum 100 kulanıcı ile paylaşabilirsiniz.
 • Sanallaştırma ile bu sayıyı 100 – 200 – 300 ve üzeri kullanıcı sayısına kadar arttırabilirsiniz.
 • Düşük Maliyet Avantajı
 • Kurulumu, bakımı kolay ve güvenlidir.
 • Ana bilgisayara switch üzerinden ethernet vasıtası ile mesafe sorunu olmadan bağlanır.
 • Windows ve Linux işletim sistemlerini destekler.
 • Bütünleşik bir yapıya sahip ve çevre dostudur.
 • Tam ekran multimedya desteği vardır.
 • Dokunmatik Monitör Desteği
 • CPU, Memory veya HDD içermediği için yeni yatırım maliyeti gerektirmez.
 • Uzak mesafeden Ana bilgisayara erişim olanağını sağlar.
 • Küçük ve Estetik Bir Dizayna Sahiptir. Hafif ve sessizdir.
 • 250 watt kullanan bir PC yerine NComputing L300 Erişim Cihazı 5 watt kullanarak enerji tasarrufu sağlar.

Daha fazla bilgi için : www.dojop.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz

“NComputing L300 Serisi Yüzlerce Yeni Öğrenciye Ulaştı” üzerine bir yorum

 1. kesinlikle tavsıye etmıyorum para tuzağı 6 tane var labaraturımızda, kullanılmıyordu kullanalım dıye aradık fırmayı adamlar 2019 yazından ıtıbaren yıllık 15 dolar karsılıgında lısans verıyorlarmıs ve heryıl 15 dolar makına basına ıstıyorlar. oparaya bilgisayar alırım dedim siz salakmı sanıyorsunuz mılleti…

  Yanıtla

Yorum yapın