Xperia NXT Serisinin Yeni Üyesi Xperia P

Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği ve üstün Sony teknolojisi ile premium eğlence anlayışını bir araya getiren Xperia P, Türkiye’de satışa sunuldu. Kullanıcıların büyük beğenisini toplayan Xperia S’ten sonra raflardaki yerini alan Xperia P; Mobile BRAVIA Engine, WhiteMagic, Reality Display ve NFC gibi teknolojileriyle fark yaratıyor. 

Tek parçalı alüminyum gövdeye sahip Xperia P, Sony’nin akıllı telefonda ilk kez sunduğu WhiteMagic™ ekran teknolojisini barındırıyor. “WhiteMagic” teknolojisi ister plajda olsun, ister kayak pistinde kullanıcılarına en parlak görüntü deneyimini sunuyor. Ekranın parlaklığını çevreye göre otomatik olarak ayarlayabilen “Akıllı Güç Yönetimi” özelliği pil ömrünü de korumaya yardımcı oluyor. Yeni Xperia P bütün teknolojik yeniliklerinin yanında tasarımıyla da fark yaratıyor. Telefonun alt bölümünü çevreleyen “saydam şerit”, serinin sıra dışı stilini ortaya koyarken telefona gelen herhangi bir çağrı, mesaj ve uyarı bildiriminde aydınlanarak serinin sıra dışı stilini ortaya koyuyor.

Sony Bravia TV’lere bağlanabilen Xperia P ile kullanıcılar, televizyonun uzaktan kumandasını kullanarak akıllı telefonlarının medya içeriği arasında gezebiliyor, HD videoları, en yeni filmleri veya en sevilen TV şovlarını büyük ekranda izlemenin keyfini çıkarabiliyor.

Full HD video kayıt yapabilen, 2D ve 3D panoramik fotoğraflar için 8MP Exmor R kamerasını kullanan Xperia P, tüm bu içerikleri herhangi bir ekranda paylaşabilmek için HDMI ve DLNA bağlantısı kullanıyor.

NFC Teknolojisi ile hayatınızı kolaylaştırın!

Yeni Xperia P, NFC uygulamalarına erişim sağlayan Xperia SmartTags teknolojisi ile hayatı kolaylaştırıyor. Xperia P, akıllı NFC etiketine dokundurulduğu anda daha önceden atanan onlarca komutu tek dokunuşla hayata geçiriyor. Xperia NFC etiketleri evde, arabada ya da ofiste kullanıma uygun olarak birbirinden farklı olarak özelleştirilebiliyor.

Mobile BRAVIA Engine teknolojisi ile güç sizde

Yeni Xperia P’nin gücünün arkasında Mobile BRAVIA Engine teknolojisi yer alıyor. Mükemmel netlikte görüntü sağlayan Reality Display ve tek bir tuşa basılarak kamerayı uyku durumundan fotoğraf çekme durumuna bir saniyenin biraz üzerinde bir sürede geçmesini sağlayan hızlı çekim özellikleri Xperia P’yi benzersiz kılıyor. Yeni Xperia P’nin üstün performansını 1 GHz’lik çift çekirdekli güçlü bir işlemci sağlıyor.

Xperia P Android platform 2.3 (Gingerbread)’ün tüm olanaklarını beraberinde getiriyor. Xperia P’nin Kullanıcı Arayüzü (UI) de yenilikçi tasarım prensiplerini taşıyor. Android™ deneyimini zenginleştiren P’nin arayüzü kullanıcılarına telefon uygulamalarını ve içeriğini kristal berraklığında bir görüntü ile sunuyor. UI tasarımı ayrıca kullancılara en sevdikleri uygulamalara doğrudan kilit ekranı üzerinden erişim imkanı da tanıyor. Kullanıcılar, Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android Platorm 4.0 sürümünü 2012 yılının ikinci yarısında yükseltebilecekler.

Tavsiye edilen satış fiyatı 1.399 TL olan yeni Xperia P, gümüş ve siyah renklerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Xperia P’nin temel özellikleri

  • Gücünü Mobile BRAVIA Engine’den alan 4 inçlik Reality Display ekran.
  • Olağanüstü parlak bir görüntü deneyimi sunan ve az güç harcayan WhiteMagic™ ekran teknolojisi.
  • Süper hızlı performans sağlayan 1 GHz’lik çift çekirdekli güçlü işlemci ve 16 GB dahili bellek.
  • Benzersiz hızlı çekim özelliğine sahip, Full HD video kayıt yapabilen ve 2D ve 3D panoramik resimler için Sony teknolojisini kullanan 8MP Exmor R kamera.
  • İçerikleri herhangi bir ekranda paylaşabilmek için hızlı HDMI ve DLNA bağlantıları.
  • Giderek çoğalan NFC uygulamaları ve hizmetleri ile Xperia SmartTags’a erişim sağlayan NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliği.
  • Gümüş ve siyah renklerde, tamamı tek parça alüminyum gövde.

Android platform 2.3 (Gingerbread) ile sunulmuştur, Android platform 4.0 (Ice Cream Sandwich) sürüm yükseltmesi 2012 yılının ikinci çeyreğinde yapılacaktır.

Yorum yapın