Türk Oyun Şirketi Peak Games

Sadece 1,5 yılda 32 milyon kullanıcıyla dünyanın en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi oldu, gözünü zirveye dikti. Türk Oyun Şirketi Peak Games, Dünyanın En Büyük İki Markasından Biri Olacak…

Türkiye’nin yetenekli girişimcileri tarafından yaklaşık 1,5 yıl önce kurulan sosyal oyun şirketi Peak Games, gelişmekte olan pazarların kültürlerine ve yerel özelliklerine uygun olarak geliştirdiği oyunlarla rekor bir başarıya imza atıyor. Bugün 32 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin (MENA) pazar lideri haline gelen Peak Games, global ölçekteki dev markalarla yarışarak dünyanın en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi oldu.  Türkiye’nin geleneksel oyunlarından “Okey” ile yaklaşık 18 milyon, Arap ülkelerinde popüler hale gelen “Bizim Çiftlik” ile 15 milyon kişiye ulaşan Peak Games’in yeni hedefi ‘Dünyanın en büyük iki sosyal oyun şirketinden biri olmak’

Hızla büyüyen sosyal oyun pazarını zamanında ve doğru okuyan yetenekli Türk girişimciler tarafından sadece 1,5 yıl önce kurulan Peak Games, kısa sürede Türkiye coğrafyasını aşarak, global ölçekte büyük bir başarıya ulaştı. Oyun endüstrisi ve internet alanında tecrübeli girişimcilerin yönettiği Peak Games, bugün Türkiye’nin en gözde “ihraç” markalarından biri oldu. Türkiye’de geleneksel “Okey” ve “Okey Plus”, Arap ülkelerinde ”Bizim Çiftlik” gibi oyunlarla çok yoğun ilgi gören Peak Games, 32 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarının en büyük sosyal oyun firması konumuna yükseldi. Rekor büyümeyle global pazardaki en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi konumunda bulunan Peak Games’in yeni hedefi, dünyanın en büyük iki sosyal oyun şirketinden biri olmak.

Ortadoğu’yu Türk oyunları fethediyor

Peak Games, Türk dizilerinin çok yoğun ilgi gördüğü Ortadoğu’yu ve Kuzey Afrika bölgesini, bu kez Türk oyunlarıyla fethediyor. Bizim Çiftlik oyunu, Ortadoğu’nun en popüler sosyal oyunu haline geldi. Merkezi İstanbul’da bulunan, 6 stüdyosu, 150 kişilik uzman ve yetenekli kadrosuyla büyümeye devam eden Peak Games, gelişmekte olan pazarların kültürlerine ve özelliklerine uygun sosyal oyunlar üreterek yayınlıyor. Peak Games’in geniş oyun yelpazesinde client, web tabanlı oyunlar ve mobil uygulamalar da önemli bir yer tutuyor.

Kuruluşunun ardından Avrupa’nın en büyük yatırım şirketlerinden Hummingbird Ventures ve Earlybird Venture Capital’den yatırım alan Peak Games’in Ankara, İspanya, Almanya, Ürdün ve Suudi Arabistan’da ofisleri ve oyun stüdyoları bulunuyor. Kısa sürede çok büyük bir büyüme yakalayan Peak Games, Türkiye dışındaki yazılım uzmanlarının da yoğun ilgisini görüyor. Birçok ülkeden yazılım uzmanı, Peak Games’e iş başvurusunda bulunuyor.

Aylık kullanıcısı Avustralya, günlük kullanıcısı İsveç nüfusu kadar

Peak Games dünyasına ilişkin şu çarpıcı istatistikler, yakalanan başarıyı ortaya koyuyor:

 • Peak Games oyunları, Facebook üzerinden 32 milyon aylık ve 10.3 milyon günlük aktif aktif kullanıcıya ulaşıyor.
 • Peak Games, oyun endüstrisinin devleri arasında gösterilen global şirketlerden çok daha büyük konuma ulaştı.(i.e. Disney Playdom’un 2.8, Digital Chocolate’in 10.7, RockYou!’nun 7.4, CrowdStar’in 13.5 katı kullanıcıya sahip)
 • Aylık kullanıcıları hep beraber bir ülkede yaşasaydı, nüfusu Avustralya’yı geride bırakırdı.
 • Günlük kullanıcı sayısı İsveç nüfusu kadar.

Türkiye, Peak Games’in “Okey” oyununu çok sevdi

 • Bugün yaklaşık 18 milyon kişi Okey oyununu yükledi.
 • Okey oyununu yükleyen 18 milyon 736 bin 935 kişi tarafından oynandı. (İstanbul nüfusundan daha fazla insan)
 • Türkiye’de tanıştığınız her 5 insandan 1’i; Okey’i en az 1 kere oynamıştır.
 • Türkiye’de Facebook hesabı olan insanların yarısından çoğunun profilinde Okey oyunu yer alıyor ve üç milyarın üzerinde okey eli oynandı.
 • Ortadoğu’nun en popüler oyunu Bizim Çiftlik (Arapça) ise şu ana kadar yaklaşık 15 milyon kişi tarafından oynandı.
 • Bizim Çiftlik, Ortadoğu’nun en büyük sosyal oyunu ve dünya çapında Facebook üzerinden oynanan en popüler 15’inci oyun.
 • Bizim Çiftlik’te İngiltere’nin 5 katı bir alana yayılmış 10 milyonun üzerinde çiftlik var.
 • Lost Bubble sadece 6 haftada 1.7 milyon günlük kullanıcıya erişti.

“Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olduk”

Peak Games Kurucu Genel Müdürü Sidar Şahin, şunları söyledi:

“Şu anda Türk oyunları, tüm dünyada milyonlarca insan tarafından oynanıyor, Ortadoğu’da üretilen içerikler sayesinde bu bölgede milyonlarca dolar ekonomi yaratıyoruz. Peak Games’i kurarken hayalimiz bu bölgeden bir teknoloji şirketi çıkarmaktı ve bugüne kadar yapabildiklerimiz sadece gelecekte yapacaklarımız için bir platform. Peak Games, 1,5 senede ulaştığı 12 milyon günlük oyuncu sayısı ile dünyanın en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi oldu. Peak Games’in vizyonu, Türkiye’den bir dünya markası yaratmak ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu değişime ortak olmak isteyen herkesi de Peak Games’e çağırıyoruz.”

“Türk Oyun Şirketi Peak Games” üzerine 5 yorum

 1. Siz yukarda anlatılan bir firma olarak once iletişim kısmına önem verin.Firma iletişim kısmında telefon yok muhatap yok.Havale yaptığım ödeme hâlâ tanimlanmamis dekontum elimde ama dediğim gibi hakkımı savunacağım kimse yok.

  Cevapla
 2. Nasıl büyük bir sirket nasıl müşteri odaklı bir çalışma yapıyorsunuz bir musteriniz olarak muhattap olacağım kimse yok.Allah belanızı versin

  Cevapla

Yorum yapın