Yeni internet kanunu ve getirdikleri hatta götürecekleri…

Merhaba arkadaşlar flynxs ‘in blogunda yeni internet yasasıyla ilgili yazıyı okudum bugün açıkcası şaşırtıcı bir o kadar da dehşet verici şeylerle karşılaştım.

Yasayı flynxs arkadaşımız gayet güzel ve örneklerle açıklamış. Eğer ki bu kanun yürürlüğe girerse sanırım yazdıklarımızdan, bağlantı verdiklerimizden, yorumlardan ve hatta bize yorum yapanların yazdığı yorumlardan bile ceza yiyebiliriz. Hadi onu geçtim her yazdığımız yazıyı gidip bir yerlere onaylatmak mı gerekecek ? Umarım bu yasayı geri çekerler…

“Yeni internet kanunu ve getirdikleri hatta götürecekleri…” üzerine 4 yorum

 1. merhaba Hamza (: konuya yer verdiğin için teşekkür ederim.

  aslında pek çoğumuz bu kanun/durumdan tam olarak haberdar ya da neyin ne olduğunun tam olarak farkında değiliz. 5651 sayılı yeni internet kanunu’muz uygulamaya bir süre önce geçti ve şu an yaptırımlarına karşı sorumlu durumdayız.

  youtube ve birçok siteye gelen ‘sansür’ler de bu kanun’un uygulamalarının bir sonucu ki, bahsettiğin o yazımda da uygulamada sorun çıkaracak, aceleye getirilerek hazırlanmış bir kanun olduğundan, endişelerimi paylaşıyordum.

  blog’umda ‘5651’ ve ‘internet kanunu’ başlıklarından bu konuyla ilgili diğer yazılarıma da ulaşılabilir…

  Cevapla
 2. “Anımsarsınız, video paylaşım sitesi YouTube üzerinde yayınlanan bir video, Atatürk’e hakaret niteliği taşıyor diye, o video orda tüm dünyanın erişimine açıkken, tedbir olarak sadece Türkiye’den YouTube’a erişime sınırlama getirilmişti.”

  – şimdi düşünce özgürlüğü denen birşey var, onun için dünyada engellenemez… bu isterse seni rahatsız eden birşey olsun 🙂

  Cevapla

Yorum yapın