Feedburner ile HTML içerisine RSS koymak

Merhaba arkadaşlar Driveristek domainimi henüz aktif edemedim ama boş duracağına içerisine birşeyler gömeyim diye düşünmeye başladım en azından giren felan olur diye..

Sonra driver-istek bölümümdeki Yorumları ve cevapları oraya koymak en iyisi diye düşünmeye başladım. Peki nasıl olacak ? Aslında 5000 driver istek ve cevabına ulaşan Driver istek sayfamdaki yorumlar sürekli artıyor ve burada genelde yorum olarak arkadaşlara cevap veriyorum. Neden olmasın dedim…

Driveristek ‘a bir sistem kurmakta uzun şimdi bu kadar iş arasından ki uğraşacak derken teakolik.com/driver-istek/feed bölümündeki RSS mi yayınlamanın iyi bir firkir olduğunu gördüm.

Peki HTML içerisine FEED leri nasıl ekleyeceğiz ?

Bunun için en basit ve hızlı yöntem Feedburner çokda harika olacak…

Öncelikle feedburner hesabımıza giriş yapıyoruz. Sonra Feed ‘imizi tanımlıyoruz ve tanımladıktan sonra Publicize içerisindeki BuzzBoost bölümüne geliyoruz. Burada ACTIVE yaptığımız zaman Feedburner bize bazı kodlar oluştuyor. Bu kodları index.html içerisine gömersek HTML içerisinde RSS okutmuş oluruz.

Örnek Kod :

<script src=”http://feeds.feedburner.com/driver-istek?format=sigpro” type=”text/javascript” >
</script>
<noscript><p></p>
Subscribe to RSS headline updates from: <a href=”http://feeds.feedburner.com/driver-istek”></a><br/>Powered by FeedBurner</p> </noscript>

İşte bu kadar basit. Hadi kolay gelsin…

“Feedburner ile HTML içerisine RSS koymak” üzerine 6 yorum

  1. Selam, feedburner hakkında araştırma yapıyorum,
    çalıştığım yerde asp uzantılı bi sitesi var. database kullanılmıyor ve rss uygulamasını yapabilirmiyim siteye? yoksa feedburner sadece blog lar içinmi geçerli bi uygulama?

    teşekkür ederim

    Yanıtla

Yorum yapın