Yeni Sosyal Ağınız: “ollaa”

Kim, Kiminle, Nerede Ne Yapıyor – Yeni Sosyal Ağınız: “ollaa”

Türk öğrenciler hayallerindeki mobil sosyal ağı hayata geçirdi! “Hayatı paylaşmanın basit ve eğlenceli yolu” sloganıyla yola çıkan ”ollaa” bugün yayına açıldı.

ollaa, akıllı telefon kullanıcılarının neler yediklerini, içtiklerini, izlediklerini, dinlediklerini ve bunların yanında neler satın aldıklarını ve oynadıklarını paylaştıkları bir mobil sosyal ağ olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca, ollaa aracılığıyla arkadaşlarının nerelerde, kimlerle neler yaptığını da takip etme imkanı bulan kullanıcılar bu sayede şehrin güzelliklerini de keşfetme imkanına sahip oluyor.

ollaa sayesinde, öğlen yemeğinde yediğiniz yemeğin fotoğrafını çekip, lokasyon bilgileri ve birlikte yemek yediğiniz arkadaşlarınızı etiketleyerek Facebook, Twitter ve Foursquare’den paylaşarak tüm takipçilerinizi bilgilendirebiliyorsunuz. Kim bilir, yarın bir başka arkadaşınız da bu mekana gelmek isteyebilir!

Kullanıcı dostu eğlenceli arayüzü ile ollaa’da günlük aktivitelerinizi paylaşırken arkadaşlarınızı da rahatlıkla takip edebilir, aktivitelerini yorumlayabilir, beğenebilirsiniz. Kendinizi arkadaşlarınızın paylaşımlarıyla sınırlandırmak istemiyorsanız, şehirdeki trendleri takip edebilir, yenilikleri keşfedebilirsiniz.

Üç Bilkent Üniversitesi öğrencisinin kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği ollaa, 2012 Etohum’da henüz yayına girmeden en değerli 40 girişimden biri olmuştu. Global başarı hedefiyle yola çıkan ollaa ekibi bu nedenle ilk olarak İngilizce dil seçeneği ile yayına başladı.

ollaa, ilk olarak iPhone uygulaması ile internet kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Yayınlandığı ilk günden itibaren yüzlerce kişi aktif olarak kullanmaya başladı. App Store’dan indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Android telefonlar için hazırlanan versiyonu da çok yakında Play Store’da yerini alacak olan ollaa, akıllı telefon kullanıcılarının %80’ine bu sayede ulaşmayı planlıyor.

Web Sayfası: http://ollaa.com

Uygulama iTunes: http://itunes.apple.com

Twitter: http://twitter.com/OllaaApp

Facebook: http://facebook.com/OllaaApp

“Yeni Sosyal Ağınız: “ollaa”” üzerine 2 yorum

  1. “Üç Bilkent Üniversitesi öğrencisinin kendi imkanlarıyla” burası biraz ilgimi çekti 🙂

    Cevapla

Yorum yapın