İşletmelere Sanal Ortamda Güvenlik

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, işletmeler için geliştirdiği son teknoloji ürünü Kaspersky Virtualization Security’yi (Kaspersky Sanallaştırma Güvenliği) Las Vegas’ta düzenlenen VMware Partner Konferansı’nda duyurdu.

Şirketlerin güvenlik risklerine takılmadan sanallaştırmadan faydalanmalarını sağlayan ve VMware’in vShield Endpoint’i ile sorunsuzca entegre olan Kaspersky Virtualization Security, Kaspersky Lab’in ödüllü teknolojisi merkezi kötü amaçlı yazılım karşıtı güvenlik özelliğiyle sanal BT ara yüzler de sağlıyor.

Kaspersky Endpoint Security ürününden sonra piyasaya sunulan Kaspersky Virtualization Security, bütün sanal, fiziksel ve mobil çevrelerde müşterilere tek, birleşmiş yönetim ve güvenlik platformu sunuyor. Kaspersky Lab’in karmaşık kötü amaçlı yazılım karşıtı koruması ile birleşen bu yaklaşım kullanıcılara kolay yönetim için rakipsiz karışım ve gelecek nesil koruması sağlıyor (Portfolyo hakkında daha fazla bilgiye http://www.kaspersky.com/beready üzerinden ulaşılabilir).

Merkezi yönetim sistemine sahip Kaspersky Virtualization Security, vShield Endpoint güvenlik çerçevesini kullanarak, ağ üzerindeki tüm sanal cihazları, sanal data merkezlerini, sunucuları ve masaüstlerini otomatik olarak belirleyecek, tarayacak, koruyacak ve güncelleyecek. Ağa eklenen tüm yeni makineler ise otomatik olarak korunacak.

Kaspersky Lab Ürün Baş Müdürü Petr Merkulov “VMware ile olan entegrasyonumuz, Kaspersky Lab’in kullanıcılara sektörün önde gelen güvenlik teknolojisini uygulama fırsatı veriyor. Kanal ortaklarımız Kaspersky Lab ürün portfolyolarına optimize sanallaştırma çözümleri eklediklerinden dolayı oldukça heyecanlı. Bu gelişme Kaspersky Lab olarak bütün popüler platformlar arasında geliştirdiğimiz sanal güvenlik sunumlarının sadece ilk adımını oluşturuyor.”

Kaspersky Virtualization Security hakkında daha fazla bilgiye Kaspersky Lab’in global web sitesinden ve ortak kanallarından ulaşılabilir. Fiyat bilgisi için ise Kaspersky Lab kanal ortakları ile iletişime geçilebilir.

Yorum yapın