Yeni Yahoo ve Arayüz ..!

Arkadaşlar bu gece sizlere Yahoo Maiilinin yeni arayüzünden bahsedeceğim çok hoş ve güzel olmuş diyebilirim Microsoft Outlook a benzetmişler hemen hemen her özelliğinide koymuşlar diyebilirim.

http://mail.yahoo.com adresinden her zamanki gibi login oluyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza Sol taraftaki resimdeki gibi zıplayan bir çocuk atraksiyonu karşımıza geliyor. Sandart PLEASE WAIT yazıları yada sade LOADING yazısından kurtulmuş insanları sıkmayacan bir izlenim le karşımıza çıkıyor. Zıplaya dursun bizim kerata derken login olduk…

Login olduktan sonra yani giriş yapınca karşımıza bir Outlook dizaynı geldi gerçektende şaşırtıcı bir görüntü. Alışmış olduğumuz standart mail dizaynlarından farklı öğretici ve bir okadarda sıkmayan tatlı bir dizayn hoşuma gitti diyebilirim.

Sol tarafta

  • Ajanda
  • Not defteri
  • Takvim
  • İletişim Mailleriniz
  • Yepyeni olarak bir RSS Okuyucunuz da var.

İstediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz bu özellikler Microsoft OUTLOOK kullanıcılarına pek de yabancı gelmeyecektir. Tüm mail sisteminizi burda saklayabilir Evdeki PC niz yerine randevularınızdan tutunda ajandanıza kadar bilgileri burada depo ederek dünyanın hr yerinden Microsoft Outlook gibi kişisel bilgisayarınıza ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Çok fazla kurcalayamadım ama bir çok özelliği çok hoşuma gitti diyebilirim. Örnek olarak TAKVİM bölümü aşağıdaki gibi sayfanın sol altında takvim simgesini tıklayınca karşınıza çıkıyor.

Bu bölümde gerçekten çok başarı olmuşlar söylediğim gibi tüm Kişisel PC olayını internete kaydırmışlar aslında geleceğin sistemi bu LAPTOP yada O tip bir araç olmadan da kişiselleştirilmiş sisteminizi bir internet kafeden de yönetebilir hale geliyorsunuz.

Ve kısaca değinmeden konuyu kapatamayacağım Gmail in yaptığı gibi mail sisteminiz içerisinden bir arama sistemi kullanabiliyorsunuz. Yani 100lerce hatta binlerce mailiniz arasındaki bir maili Sağ tarafta gördüğünüz gibi arama kutucuğuna yazarak rahatlıkla bulabiliyorsunuz..

Yahoo atılımlarına devam ediyor. Özelliklede HOTMAIL + YAHOO evliliğinden sonra ki hallerini düşünemiyorum bile yakında MSN + Yahoo Messenger birleşince 150 Milyon civarı kullanıcıya çok daha iyisini verebileceklerini gösteriyorlar. Hadi hayırlısı diyelim….

Yorum yapın