Youtube Sayacı Neden Artmıyor?

Youtube sayacına kafayı takanlar iyi bilirler. Bir video yüklendiğinde, ya da popüler bir videoyu izlediklerinde sayacın 300, 301, 302, … gibi rakamlarda takıldığını fark etmişlerdir.  Hatta videonun sayacı 308 izlenme rakamını gösterirken, diğer bir yandan 5bin Like, 3bin Like veya 308 izlenmeye karşılık videonun altında binlerce yorum görebilirsiniz.

Nasıl oluyor da 308 izlenmeye binlerce Like geliyor?

Neden Youtube sayacı 300’lerde veya 30’larda takılıp kalıyor ve artmıyor?

Binlerce insan yorum yapmış ama izlenme rakamı 301…

Şeklindeki soruların aslında cevabı çok basit. Youtube yetkilileri, video izlenme rakamlarını artırmaya çalışan çakallara, sahte seeding yapmaya çalışan kişilere, sistemin kötüye kullanımını engelleme ve bu tarz birçok sıkıntı için izlenme rakamlarını durdurarak kontrol etmekteler.

Youtube’un yetkilileri, videolardaki bu ani fırlamalarda, şüpheli video izlenme rakamı artışlarında bizlere yani videoyu izleyen kişilere rakamı sabitliyor ve bir süre artmasını engelliyorlar.

Aslında herkesin düşündüğü gibi bir hata ya da sıkıntı yok. Video izlenme rakamları arka planda artıyor. Sadece bizler göremiyoruz. Ta ki Youtube yetkilileri bu izlenme rakamlarının artışındaki durumu inceleyip, doğru olduğuna karar verdikleri anda rakam bir anda yükseliyor. 300’lerden 30binlere, 300binlere bir anda çıkabiliyor.  Youtube’un yetkilileri tarafından kötüye kullanımına karşı alınmış bir önlem. Bu sayede video rakamlarını çakallıklarla artırmaya çalışanları tespit ederek kötüye kullanımını önlem almaya çalışılıyor.

Aslında iyi de oluyor. Aynısını Dailymotion gibi video sitelerinden de bekliyorum. En azından çakallık yapıp sahte yollarla, “videomuz 500bin kez izlendi” şeklinde iş yapmaya çalışanlara karşı sıkı bir darbe olur. Gerçekten de düzgün iş yapanların kıymeti artar! 

“Youtube Sayacı Neden Artmıyor?” üzerine 42 yorum

 1. Google’in yaptıklarını her zaman taktir ediyor ve örnek alıyorum. İçerik konusunda yaptığı filtrelemelerde çok harika.

  Geçenlerde sosyal medyadan bir arkadaş projeksiyon denemesi yaparken bir video cekmiş ve videoyu youtube yüklerken perde de oynayan diziyi youtube tanımış. Telifden dolayı yüklenmesine izin vermemiş 🙂 harika ötesi… konuyla ilgili görsel http://yurl.pro/L

  Yanıtla
 2. Bir de Youtube’nin izlenme sayısına göre ödediği ücret hep muamma ile gidiyor. 500 Milyon izlenen bir videoya ödediği ücret kimine göre 170 bin $, kimine de 500 bin $. Hangisi doğru?

  Yanıtla
  • izlenme sayısı reklamlara tıklanma beğeni ve beğenilmeme ve partner şirketine bağlı olarak çok değişkenlik gösterir

   Yanıtla
 3. Bahsettigiinz konuda çok haklısınız ama bi konuda haklı degilsiniz. benim facebookda 2600kişi var videoyu 1000 izletsem biel yukledigim saatlerde video hep 301 ile 308 arasında kaldı 5-6 videom 1yl oldu ykselmedi bu inceleme ne zmn biticek yahu videolar oyun videosu oldugundan 2.600kişinin 2.400u oyundan ve en az 1.000 izlese bile 301de kalamyı haketmiyo benim videolarım bunu nereye itiraz edicez.
  youtube video atmaktan sohudum resmen..

  Yanıtla
 4. Youtube kendini çok kurnaz sanıyo. biz video atalım video yükleyelim, bizim sayemizde para kazansın, izlenme oranlarını kendileri belirlesin. varmı böyle sahtekarlık.
  youtebe’ye 6 aydır girmiyorum girmeyide düşünmüyorum.
  biz onları düşünüyosak onlarda bizi düşünecek.

  Yanıtla
 5. yetkili arkadaşlarıma öncelikle teşekkür ederim yapmış olduğum dört video dediğiniz gibi 301 rakamında takıldı yaklaşık 6 ay olan paylaştığım vidyolarımı sizden ricam gerekli araştırmayı yapıp bir an önce rakam sayımızın açılmasını sağlamanız bunu takip etmek zokta zor olmadığını düşünüyorum aynı noktadan çok kez tıklanma gibi bu durumu çok zmandır araştırıyorum lütfen benim bu durumumla ilgilenirseniz çok sevinirim daha güzel işler yapma hedeflerindeyim ama bu sorun yüzünden yapmaktan vazgeçme durumundayım ilgilerinize arz ederim teşekkürler videolarım gökhan kaba ismi ile yayınlanmaktadır .. saolun ..

  Yanıtla
 6. Reis 301 hatası sudur : eger hile yapmıyorsan yani f5 ile kendin izlenme yapıyorsan 301 de kalır . yapmıyorsan 1 gun yada 2 gunde denetlenir ve normal devam eder ..

  Yanıtla
 7. Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir…

  Bunu yazmışsınız: yani bu uyarıyı yapan sizssiniz?

  300binlere bir anda çıkabiliyor. Youtube’un yetkilileri tarafından kötüye kullanımına karşı alınmış bir önlem. Bu sayede video rakamlarını çakallıklarla artırmaya çalışanları tespit ederek kötüye kullanımını önlem almaya çalışılıyor.

  ama 1 üst satırdaki “çakal yada çakallar” ibaresini kullananda sizlersiniz. hı dediğiniz yöntemi kullanan insanları tasvip edip yada etmediğimden değil. sizin denge yoksunu deyimeriniz ve artı bu dengesizliğe yine kendinizin yaptığı dengesizliğiniz.
  kişilerin haklarına ve görüşlerine saygı göstermek zorundasınız .. katılmak zorunda değilsiniz.
  eğer bu bahsettiğiniz kişiler “Çakalsa” bana göre sizde o “ç”akallara çakal diyebilen başka bir çakalsınızdır.
  sonuçtan bu çıkıyor..
  iyi çalışmalar..

  Yanıtla
 8. Arkadaşlar bizde de şöyle bir problem var. Şu güne kadar izlenme hilesi kullanmadık. Yüklediğimiz parçalar belirli zamanlarda belirli sayıda ortalama bir izlenmeye ulaşıyordu. Son yüklediğimiz video hiç beklemediğimiz şekide 1 günde 2.218 oldu ve daha ilerlemiyor. Youtube yetkilileri ile de görüşmek zaten mümkün değil. Bu sahtekarlığı bizim engelleme şansımız yok mu ?

  Yanıtla
 9. Benimki tam aksine videom 100 izlenmede 40 izlenmede 160 izlenmede vs. bu izlenmeler de benimki tıkanıyor . Ama para bölümünü aktiflikten çıkarınca izleme oluyor bunun nedeni nedir teşekkür ederim.

  Yanıtla
 10. merhaba benim youtube kanalımda normalde 100 abone vardı ama bi anda 1 oldu ve o sayaca tıkladığımda yinede bana abone olanlar gözüküyor sorun nedir sayacta 1 ama tıklayınca 100 ?

  Yanıtla
  • AYNI SORUNU BEN YAŞIYORUM 29 DA TAKILI KALDI BENİM DE! ÇÖZÜBİLDİNİZ Mİ SİZ SORUNUNUZU, YADA NASIL ÇÖZDÜNÜZ? 🙁

   Yanıtla
 11. ARKADAŞLAR Bİ SORUM VAR? KENDİ VİDEOMU İZLERSEM GÖRÜNTÜLENME YERİNE GEÇER Mİ NE KADAR İZLEDİYSEM?

  Yanıtla
  • Maalesef aynı ip’den gelen çok sayıda izlenmeyi dikkate almazlar.
   YouTube izlenme satın alarak uğraşmadan izlenme sorununuzu çözebilirsiniz.

   Yanıtla
 12. Aynen 129 da takıldı kaldı izleyen arkadaşlarım var hala ama artış yok ne yapmalıyız bu konuda ne zaman düzelir ki acaba?

  Yanıtla
 13. YouTube artık 10.000 izlenme olmadan reklam vermiyor ve izlemeleri inceliyor ama benim videoma incelenirken 1 izlenme bile artmıyor10.000 sayacında ama videoda artıyor. Napmalıyımm???

  Yanıtla
 14. 1 dakika içinde 140 görüntüleme oldu videomda aniden görüntülemesi durdu halen izledigini biliyorum fakat görüntülemesi aynı. Göremediğim goruntulemeri kaydediyor mu acaba.

  Yanıtla
 15. Benm videomda izleyici sayısı Birden yükseldi. Ama genel izlenme sayısı olduğu gibi kaldı.düzelir mi bu

  Yanıtla
 16. merhabalar
  ben f5 le izlenme kastım 🙂
  ama toplam izlenmeye gelmiyor f5 le yaptıklarım gelirmi yoksa ölemi kalır ?

  Yanıtla
 17. ha ziktir len. Serefsiz Yehudiler (Google’ın sahibidir Yehudiler) kanal reklam gelirlerini kısmak ve parayı kendi ceplerine atmak için izlenme sayısını düşük gösteriyorlar.

  Yanıtla
 18. Lan. 5 tane videom var tamammi biri 345 de kaldi biri 269 de kaldi biri 50 de kaldi bune amq ya hilede yapmiyorum yoku ney bunun

  Yanıtla

Yorum yapın